Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Конституційний Суд здивував навіть регіоналів

Правосуддя 7601 перегляд

Опубліковано - 15.09.2009 12:47 | Всі новини | Версія для друку

Конституційний Суд здивував навіть регіоналів
Конституційний Суд здивував навіть регіоналів
Регіонали звинувачують Президента і суддів КС у змові, а НС пропонує нардепам зібратися і негайно ухвалити новий закон про ТСК.

Сьогодні Конституційний Суд України визнав повністю неконституційним закон України «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України».

В рішенні суду зазначається: «Отже, відсутність під текстом закону, прийнятого за результатами повторного розгляду, належної дати та підпису голови ВР, є порушенням встановленої частиною 4-ю ст. 94 Конституції України процедури набрання ним чинності, що, відповідно до частини 1 ст. 152 Конституції України, є підставою для визнання закону неконституційним повністю».

Перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Лавринович заявив, що.Президент України Віктор Ющенко та судді Конституційного суду України “вступили в змову” щодо визнання неконституційним закон України «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України».

Він зазначив, що Верховною Радою України було ухвалено два закони, які передбачали правовий механізм притягнення до відповідальності Президента України. За його словами, і закон про ТСК і зміни до закону про Конституційний суд України були визнані неконституційними.

Лавринович зазначив, що “сьогодні Президент України стільки правопорушень наробив, що у нього був панічний страх перед цими законами, які могли почати працювати в будь який момент”. “І отже, вступивши в змову з суддями Конституційного суду, вони вирішили зробити таким чином, щоб обидва ці закони перекреслити”, - вважає перший заступник голови ВР. За його словами, КСУ в даній ситуації вийшов “далеко поза межі своєї компетенції”.

Лавринович наголосив, що всім суддям Конституційного суду України, незважаючи “на їх кваліфікацію, яка різна у різних суддів” відомо, що КСУ “має оцінювати правові норми на відповідність Конституції України, а не номери і дати, які проставляються в законі”. За його словами, закони ухвалюють народні депутати України, а “номери і дати ставляться в канцелярії”.

Лавринович підкреслив, що зрозумілим є те, що КСУ “не мав розглядати дії посадових осіб секретаріату Верховної Ради України”.

На думку Лавриновича, “після розгрому в 2007 році в Конституційному суді він став слухняним і опускає рівень свого авторитету такими діями”.

Перший заступник голови Верховної Ради України зазначив, що є два варіанти виходу із ситуації. За його словами, “перший варіант спокійний, мирний - ще раз повністю пройти всю процедуру, включаючи розгляд в комітетах, а також перше і друге читання, подолання вето”.

Він додав: “інший варіант-екстремальний, і я не думаю, що поки що варто вдаватися до цього варіанту”. Лавринович зазначив, що цей варіант розвитку подій стосується “самого Конституційного суду, зокрема, щодо того, як він може ухвалювати рішення, коли в нього є неконституційна чисельність. Тобто замість 18 суддів є 19 суддів, один з яких не допускається до розгляду справ (йдеться про Сюзанну Станік - УНІАН)”. “Тут є над чим поміркувати, хоча зараз під час виборчої кампанії - це малоактуальний напрямок для роботи”, - додав Лавринович.

Перший заступник голови Верховної Ради зазначив, що непросто спрогнозувати подальшу долю закону про ТСК у період, коли має стартувати президентська виборча кампанія.
Іншої думки лотримуються нардепи-самооборонці.

Визнання Конституційним судом України закону про тимчасові слідчі комісії, який визначав процедуру імпічменту президенту неконституційним за суто формальною ознакою: «Відсутність під текстом закону, ухваленого за результатами повторного розгляду, належної дати і підпису голови Верховної Ради є порушенням процедури вступу ним у дію і підставою для визнання закону неконституційним в цілому», - мало б змусити парламентську опозицію, і перш за все Партію регіонів, негайно зняти блокаду трибуни Верховної Ради й повторно проголосувати за цей закон із дотриманням усіх необхідних формальностей. Так вважає нардеп від «Народної самооборони» Юрій Гримчак.

«Якщо Партія регіонів не піде на такий крок й продовжуватиме свою гру у «підвищення соціальних стандартів», то тим самим вона дасть усі підстави стверджувати про формування в українському політикумі нового, здавалося б, протиприродного альянсу між лідером ПР Віктором Януковичем та Президентом України Віктором Ющенком», - зазначив народний депутат.

За його словами, «для юридичного засвідчення такого союзу не вистачатиме лише однієї формальності – укладення офіційної угоди між Ющенком та Януковичем про розподіл ролей та обов‘язків на період президентських виборів та після них».

«Бо для багатьох українців вже нині очевидно: співпадіння тем й напрямків критики діяльності уряду й парламентської більшості з боку президента і Партії регіонів ідентичні настільки, що дають підстави стверджувати про координацію цих виступів з єдиного центру», - резюмував Гримчак.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Правосуддя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Там, де закінчується здоров'я, там, де закінчуються гроші, там, де закінчується здоровий людський розум, - там всюди починається християнство ”
Генріх Гейне

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.