Аратта - На головну

6 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сенсація в науковому світі! Українські науковці вперше сфотографували атом

У світі науки Регіон: Харківська область 11458 переглядів

Опубліковано - 16.09.2009 15:06 | Всі новини | Версія для друку

Перші детальні зображення атомів демонструють різні розташування хмар електронів, що оточують атом вуглецю. А і B зображають різні розташування електронних хмар. Фото: ХФТІ з сайту insidescience.org
Перші детальні зображення атомів демонструють різні розташування хмар електронів, що оточують атом вуглецю. А і B зображають різні розташування електронних хмар. Фото: ХФТІ з сайту insidescience.org
Учені з Харківського фізико-технічного інституту продемонстрували перші в історії науки знімки атома.

Про відкриття українських учених повідомляє сайт InsideScience.org, власне ж світлини будуть незабаром опубліковані в журналі Physical Review B.

Для отримання світлин учені використовували електронний мікроскоп, що фіксує випромінювання і поля (field-emission electron microscope, FEEM). Фізики послідовно розмістили десятки атомів вуглецю у вакуумній камері і пропустили через них електричний розряд в 425 вольт. Випромінювання останнього атома в ланцюжку на фосфорний екран дозволило отримати зображення хмари електронів навколо ядра.

Харківські науковці навчилися управляти атомами вуглецю минулого року. "Чим гостріше кінчик зразка у вакуумній камері - тим більш чіткі зображення ми отримуємо", - розповів співробітник ХФТІ Ігор Михайловський, один з авторів дослідження.

Успіхи харків'ян високо оцінив професор фізики Стенфордського університету Девід Ґолдхабер-Ґордон.

"Зараз набагато важливіше моделювати точні зображення атомів в квантовій механіці, чим досліджувати нові якості матеріалів, проте відкриття української команди може змістити акценти", - затверджує він.

З 1980-х років квантова механіка математичним методом успішно моделює зображення атомів. Електронні мікроскопи використовувалися з 1930-х років, проте лише тепер українські науковці отримали перший знімок атома.

Нагадаємо, фахівці компанії IBM в серпні отримали зображення структури окремої молекули в найдрібніших подробицях.

За матеріалами Inside Science.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Там, де закінчується здоров'я, там, де закінчуються гроші, там, де закінчується здоровий людський розум, - там всюди починається християнство ”
Генріх Гейне

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.