Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сьогодні Марс буде найближче до Землі

У світі науки 12782 перегляди

Опубліковано - 27.01.2010 13:48 | Всі новини | Версія для друку

Сьогодні Марс буде  найближче до Землі
Сьогодні Марс буде найближче до Землі
Марс підійде в середу, 27 січня, до Землі на найкоротшу відстань за два з лишком роки - 99 мільйонів кілометрів.

Це приблизно дві третини відстані від Землі до Сонця, - і буде видно на небі яскравіше інших планет перед тим, як у п'ятницю, 29 січня, відбудеться протистояння Землі та Марса

Про це повідомляє сайт Астронет.

Марс на небі на цьому тижні можна побачити в сузір'ї Раку - між сузір'ями Близнюків і Лева.

Протистояння розпочнеться о 21:00 п'ятниці (за Києвом). Сонце, Земля і Марс будуть перебувати на одній лінії. В цей час умови для спостереження за "червоною планетою" будуть кращими в 2010 році.

Нагадаємо, "Найбільше" протистояння Марса сталося 27 серпня 2003 року, коли відстань між планетами досягала 55,7 мільйона кілометрів - мінімуму за всю історію астрономічних спостережень. Наступне велике протистояння очікується в 2018 році.

Марс і Земля, рухаючись по своїх орбітах, періодично зближуються один з одним. Якщо б ці орбіти були ідеально круглими і лежали в одній площині, зближення завжди були однаковими. Але земна орбіта дещо відрізняється від кола, а орбіта Марса помітно витягнута. Час між протистояннями - трохи більше двох років, і за цей період Земля робить два з гаком обороту, а Марс - трохи більше одного. Тому кожен раз планети зустрічаються в різних точках своїх орбіт, наближаючись один до одного на різну відстань.

Приблизно кожні 15-17 років Земля і Марс проходять повз один одного на відстані менше 60 мільйонів кілометрів, і ці зустрічі називаються "великими протистояннями". Такі протистояння відбуваються влітку, і чим ближче їх дата до 28 серпня - день, коли Земля проходить найближче до перигелії орбіти Марса, тим цінніше це астрономічна подія для вчених.

Під час самого знаменитого великого протистояння у вересні 1877 американський астроном Асаф Холл відкрив супутники Марса - Фобос і Деймос, а італієць Джованні Скіапареллі - знамениті марсіанські канали, лінії, що з'єднують темні плями на поверхні планети.

Відкриття каналів посилило дискусії на тему наявності на Марсі розумного життя, а письменника Герберта Уеллса надихнуло на роман Війна світів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій ”
Бенедикт Спіноза

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.