Аратта - На головну

19 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень - це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Плутон змінює колір

У світі науки 6115 переглядів

Опубліковано - 5.02.2010 21:36 | Всі новини | Версія для друку

Зміни кольору Плутона, зафіксовані телескопом Hubble
Зміни кольору Плутона, зафіксовані телескопом Hubble
Фотографії, зроблені американським орбітальним телескопом Hubble, показують, що карликова планета Плутон, розташована на задвірках нашої системи, змінює колір і стає все більш червоною.

Про це повідомляє NASA.

Сьогодні, кажуть вчені американського аерокосмічного агентства, Плутон на 20% червоніший, ніж у минулому. На знімках, зроблених телескопом, видно, що замерзлий азот на поверхні планети на півночі яскравіший, а на півдні темніший.

Зміни кольору планети фахівці пов'язують із змінами в шарі льоду, яким вкритий Плутон. А ці зміни, у свою чергу, можуть бути викликані тим, що небесне тіло входить у чергову фазу обертання навколо Сонця, повний цикл якого складає 248 земних років.

"Ці зміни, найімовірніше, є наслідками танення льоду на зверненому до Сонця полюсі і наступного замерзання на іншому", - йдеться в заяві вчених спеціального інституту NASA, що працює з орбітальними телескопами.

При цьому деякі астрономи називають те, що відбувається на Плутоні, вражаючим явищем. "Те, що зміни відбуваються так швидко і в такому масштабі, стало для нас сюрпризом, - сказав Марк Буйє з Дослідницького інституту Південного Заходу, розташованого в Техасі. - Це безпрецедентно".

Плутон був відкритий у 1930 році і вважався дев'ятою і останньою планетою Сонячної системи аж до 2006-го, коли вчені перевели його до категорії карликових планет через його розміри. Діаметр Плутона не перевищує 2360 км; таким чином, він навіть менший, ніж деякі планетарні супутники.

Зате в розряді карликових планет Плутон займає почесне друге місце: у цьому класі його в діаметрі і масі обігнала лише Ерида, відкрита рівно п'ять років тому, у січні 2005 року.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли хоч в невеличкій частині народу жевріє ідея незалежності, коли хоч частина народу має змогу виявляти волю нації, то це ліпше, ніж коли нидіє цілий мозок нації в рабстві, атрофуючи в цілій нації волю до самостійного життя”
Дмитро ДОНЦОВ

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.