Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Київські чиновники заговорили про необхідність нових підручників історії, де Росія не буде окупантом

Освіта 9759 переглядів

Опубліковано - 22.02.2010 13:14 | Всі новини | Версія для друку

Київські чиновники заговорили про необхідність нових підручників історії, де Росія не буде окупантом
Київські чиновники заговорили про необхідність нових підручників історії, де Росія не буде окупантом
Сьогодні в Києві відбулася прес-конференція, учасники якої заявили про необхідність створення нових підручників історії, які б не доводилося міняти після виходу з посади чергового Президента України.

«Очевидно, сьогодні необхідна повна деполітизація і деідеологізація історії, щоб це не викликало критики й озлобленості у жодного з політичних таборів. Нам потрібна нормальна історія. Президенти змінюються, а історія повинна бути одна », - сказав Владислав Верстюк, заступник директора Інституту національної пам'яті.

«Сьогодні не викликає сумніву, що Україні необхідний підручник позитивного досвіду країни. Він має сприяти формуванню ліберальних демократичних цінностей і з повагою ставитися до інших народів і культур. Таким шляхом, наприклад, йшла Литва за рахунок лібералізації, гуманізація. Таким шляхом пішла Росія, тільки у них в поняття лібералізації було закладено свій певний сенс ...

Ми також повинні зняти напругу з понять «великий терор», «голодомор». Необхідно закласти новий позитивний сенс. А саме, що за рахунок цих подій Україна змогла тепер здійснити ряд структурних реформ. Це має стати основою зміни шкільної програми ...

Ще один головний новий принцип - відсутність поділу на «українців» і «чужих», «окупантів». Такого поділу не повинно бути в новому підручнику з історії, починаючи з перших класів, закінчуючи випускними класами, де викладають історію. Один із прикладів, коли у складі Російської імперії ми створили нашу інтелектуальну основу на базі Києво-Могилянської академії. Це приклад позитивного досвіду. І немає відторгнення з Російської імперії.

Все це ми докладно прописали в концепції та проекти навчальних програмах. Ми сподіваємося, що ця концепція стане основою написання нових підручників з історії України», - у свою чергу, заявила Наталя Яковенко, доктор історичних наук, завідувач кафедри історії Києво-Могилянської академії.

Від “Аратти”. Дивний підхід у наших "істориків": говорять про недопустимість зміни підручників історії після обрання нового Президента і в той же час роблять подібні заяви напередодні його "коронації". І проросійська риторика теж дивним чином співпадає з риторикою команди нового Президента

Може варто почекати, - поки з`являться нові науковці? Бо більшість нинішних - то представники радянської матеріалістичної наукової школи, деякі з них - взагалі неприховані українофоби і тягне їх завжди в один бік - в бік "совка".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Освіта»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.