Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Голова КС не бачить суперечностей у рішеннях щодо коаліції тушок

Правосуддя 8065 переглядів

Опубліковано - 9.04.2010 12:44 | Всі новини | Версія для друку

Голова КС не бачить суперечностей у рішеннях щодо коаліції тушок
Голова КС не бачить суперечностей у рішеннях щодо коаліції тушок
Рішення Конституційного Суду про конституційність входження окремих депутатів у коаліцію не суперечить попередньому рішенню КС з цього питання.

Про це заявив голова Конституційного Суду Андрій Стрижак у коментарі газеті "Комерсант-Україна".

Як відомо, у вересні 2008 року КС констатував, що коаліцію можуть створити лише фракції, "кількість народних депутатів у яких становить більшість від конституційного складу Верховної Ради (не менше 226 депутатів)".

У рішенні КС, оприлюдненому 8 квітня 2010 року, говоряться: "Окремі народні депутати, зокрема ті, які не входять до складу депутатських фракцій, що ініціювали створення коаліції... мають право брати участь у формуванні коаліції".

"Знайдіть мені в Конституції заборону депутатові брати участь у більшості! Ви ніде цього не знайдете!", - заявив Стрижак виданню.

"Саме про це йдеться в нашому рішенні. І воно жодним чином не суперечить рішенню від 2008 року, яке продовжує діяти в повному обсязі", - пояснив він.

На зауваження, що загальне число депутатів у Партії регіонів, Компартії і блоці Литвина - менше 226, і це суперечить Конституції, голова КС відповів:

"Я особисто депутатів не рахував і не збираюся цього робити, для цього є Володимир Михайлович Литвин (голова ВР), який нарахував необхідну кількість депутатів. І поки не буде скасована його заява про створення коаліції, вона буде існувати".

На претензії опозиції про те, що останнє рішення КС ґрунтується на нормах закону "Про регламент Верховної Ради", конституційність яких ще оскаржується, Стрижак відреагував так: "Ви скажете, що ці норми неконституційні? Можливо, це й так, я не знаю".

Він зазначив, що в КС уже відкрито провадження за відповідним поданням депутатів від БЮТ.

Стрижак також визнав, що суд керувався не лише нормами права.

"КС розглядав цю ситуацію не як конституційно-правовий конфлікт, він виходив з реалій нашого життя, про які не завжди можна прочитати в книгах і законах", - заявив голова КС на прес-конференції.

"Переконаний, що лише таке право розуміння заподіє найменшу шкоду суспільству. А можливо, навіть принесе користь", - зазначив голова КС.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Правосуддя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи нічого не замишляйте проти Росії, тому що на кожну вашу хитрість вона відповість своєю непередбачуваною дурістю ”
Отто фон Бісмарк

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.