Археологічна сенсація. Колесо, яке знайшли на Одещині, виявилося найдавнішим у Європі

Автор/джерело -  © «Аратта-Україна»



Дата публiкацiї - 22.04.2007 04:05 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=2657

Унікальній знахідці – чотири з половиною тисячі років. Одеське колесо лише на тисячу років молодше за шумерське, знайдене в Месопотамії. Вік нашого підтвердив радіовуглецевий аналіз. Історики навіть не можуть оцінити його вартість.

Колесо на території України має більш давню історію - про це свідчать керамічні моделі (на фото) прадавніх возів часів існування Трипільської цивілізації

Колесо разом із возом знайшли біля поховання знатного вельможі часів енеоліту, а саме - ямної культури (2-а половина 3-го - початок 2-го тисячоліття до н. е. )

На тривалий час колесо залишили в запасниках Одеського археологічного музею. І лише зараз - після радіо-вуглецевого аналізу - підтвердилися найсміливіші припущення: це дійсно світова сенсація. Жодна знахідка європейських археологів до цього не була настільки цінною, - пишається археолог, який його відкопав.

Сергій Охотников, заступник директора Одеського археологічного музею:
“Для мене це була одна з перших експедицій, якщо не найперша, по-друге, - така знахідка вельми рідкісна для археолога. Знахідок коліс від Дунаю до Криму не більше десятка, а наша - одна з тих, що краще збереглися.”

За чотири з половиною тисячі років дерев’яний пристрій став схожим на купку вуглинок

Нині сенсаційну знахідку перевезли в Одеський археологічний музей. За чотири з половиною тисячі років дерев'яний пристрій став схожим на купку вуглинок, але все ж зберіг форму. Решта - чотири колеса, знайдених археологами — розсипалися в порох.

Сергій Охотников:
“Ми його викопали цілком, відреставрували, але, не дивлячись на всі наші старання, - воно розсипалося на невеликі шматочки. Проте, уявлення про зовнішній вигляд цього колеса, про зовнішній вигляд воза, якому воно належало, у нас все-таки є.”


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.