Стихія у Карпатах ще буяє

Автор/джерело -  © Аратта-Україна



Дата публiкацiї - 31.07.2008 21:06 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=5489

Мешканці гірських районів Карпат ще відчувають на собі тиск стихії.

“За масштабами катастрофа від паводку в Чернівецькій області не менша, ніж в Івано - Франківській. Збитки складають більш ніж 1,600 млрд. гривень. Зруйновано сотні кілометрів доріг, вшент зруйновано близько 270 будинків, більше 10 тис. будинків підтоплено. Відселено 1620 людей, з них 311 – діти. Загинуло близько 53 тис. свійських тварин”, - розповів на спільній прес-конференції губернаторів постраждалих областей голова Чернівецької облдержадміністрації, Володимир Куліш.

Куліш зазначив, що “минув лише перший етап ліквідації наслідків стихії". "Тепер наше основне завдання - остаточна ліквідація її наслідків, - наголосив губернатор, - Наразі дощі в Карпатах продовжуються, в горах починаються зсувні процеси. Буквально на очах руйнується село Чорногузи. Там вже зруйновано 20 будинків, близько 75 - на межі зруйнування. Таких зсувних ділянок в області більше 100". “Необхідно вжити термінові заходів для очищення території з метою уникнення епідемій”, – наголосив на прес-конференції голова Чернівецької ОДА.

Куліш звернув окрему увагу на міжнародний аспект катастрофи. "Стихія охопила райони Румунії і Молдови, - зазначив він. Однак заяви про несвоєчасне інформування Україною цих держав про месштаби катастрофи він назвав “спекулятивними и такими, що не відповідають дійсності” .

Губернатор зазначив, що “починаючи з 23 липня, екологічні служби Прутського басейну кожні чотири години інформували своїх колег з Румунії і Молдови про ситуацію на території Західної України". Голова Чернівецької ОДА наголосив, що "за таку оперативну роботу керівник управління Прутського басейну Михайло Віра отримав особисту подяку від секретаріату Міністерства охорони довкілля Румунії”.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.