Нова метода оцінки збільшила кількість небезпечних для Землі астероідів

Автор/джерело -  © Lenta.ru



Дата публiкацiї - 9.09.2009 20:54 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=7927

Число небезпечних для живих істот метеоритів, що пролітають в безпосередній близькості від Землі, виявилося в 10 разів більше, ніж вважалося до цих пір.

До такого висновку прийшли автори статті, опублікованою в журналі Journal of Geophysical Research-planets. Коротко про роботу пише портал Science News.

Учені працювали з даними про інфразвукові хвилі, що поступають з космосу, зібраними в період з 1960 по 1972 рік. Прилади для детекциі інфразвуку були сконструйовані фахівцями ВВС США для реєстрації ядерних випробувань. Проте за 13 років вони також уловили випромінювання, випущене 13 метеоритами, що пролітали крізь верхні шари атмосфери і згорали там.

Зіткнення із Землею найменшого з метеоритів викликало б вибух, потужність якого склала б 1700 тонн в тротиловому еквіваленті. Найкрупніший об'єкт спровокував би вибух потужністю біля однієї мегатонни в тротиловому еквіваленті.

Спираючись на дані спостережень, дослідники підрахували, що приблизно раз на рік в земну атмосферу потрапляє об'єкт, здатний викликати вибух потужністю 11-12 килотонн в тротиловому еквіваленті.

Раз в 15 років поряд із Землею пролітає метеорит, здатний провести такі ж руйнування, як бомба, що містить одну мегатонну тротилу. Для порівняння, потужність вибуху при падінні Тунгуського метеорита становила три-чотири мегатонни тротилу.

Багато фахівців вважають, що існуючі системи відстежування потенційно небезпечних для Землі космічних об'єктів недостатні для запобігання можливому зіткненню. У останні місяці крупні астероїди були помічені астрономами (причому часто любителями) вже після того, як вони наблизилися до Землі на небезпечну відстань.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.