Цікаві факти про поцілунок

Автор/джерело -  © За матеріалами “Острову Знань” 



Дата публiкацiї - 18.11.2008 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/text_ua.php?id=1114

З 1981 року дослідженням природи поцілунку займається Всесвітній комітет охорони здоров’я при ООН. Приємна робота, чи не так? А наукова назва процесу поцілунку - філематологія.

Що може змусити серце перекачувати щохвилини на один літр крові більше звичайного? Надати руху 28 м’язів тіла одночасно й миттєво підвищити артеріальний тиск? Спровокувати викид адреналіну, а також спалити дюжину калорій? Ранкова пробіжка, здача іспиту, побілка стель? Не вгадали: поцілунок!

Американець А. Е. Вольфрам з Міннесоти поставив рекорд по кількості поцілованих за одиницю часу. Під час фестивалю, що проходив в його штаті, за 8 годин він поцілував 8001 людину. Знайшлася ж така кількість охочих!

Перший поцілунок в кіно відобразили в 1886 році. 30-секундний фільм Томаса Едісона так і називався "Поцілунок".

Невинний поцілунок "чмок-чмок" спалює 5 калорій. Збільшивши інтенсивність цілування, ви можете спалити до 30 калорій за один поцілунок. Для порівняння: хвилина швидкої ходьби спалює всього 4-5 калорій!

Під час поцілунку від однієї людини іншій передається 278 різних культур бактерій. На щастя, 95 відсотків з них - безпечні.

Цілуючись, ми обмінюємося 9 мг води, 0,7 г альбуміну, 0,18 г органічних речовин, 0,7 мг жирів й 0,45 мг солі!

Найбільш ранні письмові відомості про поцілунки знайдені серед ведичних текстів Індії, що написані на санскриті, й які мають вік 3500 років.

Пристрасний поцілунок змушує наші зіниці розширюватися, - ймовірно, - це одна з причин, чому багато хто з нас закриває очі під час поцілунку.

Дві третини з нас під час поцілунку нахиляє голову праворуч.

Чоловіки, можливо, прагнуть більш недбало користуватися язиком під час поцілунку - на відміну від жінок. Хоча додання тестостерону у слину під час "французького поцілунку" сприяє підвищенню лібідо з плином часу.

Люди - не єдиний вид, який користується поцілунками. Людиноподібні мавпи використовують свої губи, щоб висловити збудження, прихильність, або примирення.

Згідно з результатами досліджень, люди пам’ятають більше подробиць про перший поцілунок, ніж перший сексуальний досвід.

Наші губи переповнені чутливими нервовими закінченнями, так що навіть невеликий дотик може спрямувати каскад приємних сигналів до мозку, які закликають нас продовжувати такі дії за певних обставин.

Кожен десятий хлопець починає цілуватися "по-справжньому", ще не досягнувши 10-річного віку. До чотирнадцятирічного віку вже 50 відсотків людей обох статей знають, що таке "цілуватися взасос".

Чинники, що вбивають у жінок бажання цілуватися: на першому місці - поганий запах з рота, на другому місці - запах поту, на третьому - коротке підборіддя у чоловіка.

Чверть опитаних дівчат у віці 15-24 років призналися, що заради одного-єдиного поцілунку свого кумира вони з радістю погодилися б цілий рік прасувати його сорочки.

В середньому жінка цілує 7-9 чоловіків, перш ніж одружиться.

Дехто з жінок стверджує, що досягає оргазму від поцілунків. Цей феномен зустрічається приблизно в 1-2% представниць слабкої статі.

Зі всіх тварин поцілунок шимпанзе найбільш схожий на людський. Так само цілуються в губи собаки, коні і канадські дикобрази.

В середні віки в Італії чоловік, що поцілував дівчину на людях, повинен був обов’язково на ній одружуватися. У місті Неаполь закони були найжорстокішими: поцілувавшись на вулиці, можна було загриміти у в’язницю, а то і зовсім позбутися життя, якщо це відбулося на очах високої духовної особи.

У 1979 році Девід Боуї винайшов апарат "ліпограф", який знімав відбиток губ для ідентифікації особи. Після цього в Америці провели аукціон "ліпограмм" відомих людей. Всі виручені кошти, що склали 16 тисяч доларів, пішли до фонду захисту дітей. На цьому аукціоні один відбиток губ Міка Джаггера був проданий за 1600 доларів. На жаль, "ліпограф" так і не увійшов до вживання в криміналістиці.

У Японії вважається дуже непристойним цілуватися при свідках. Саме з цієї причини ви майже ніколи не побачите поцілунку в японському фільмі. Те, що у всьому світі називається "японським" поцілунком, виконується так: встаньте на відстані одного кроку один від одного, нахилитеся вперед і, витягнувши губи, доторкніться ними губ партнера. Вуст не відкривати!

Ескімоси, полінезійці не цілують одне одного в рот. Вони труться носами. Спробуйте! Це дуже приємно.

В середньому людина за все життя витрачає на поцілунки 2 тижні.

Африканці висловлюють пошану до вождя, цілуючи землю, по якій він ходив.

Римляни на знак вітання цілували очі один одного. Це повна протилежність російській прикметі, за якою цілувати очі, - до розставання.

Більше всього поцілунків - 127 у фільмі "Дон Жуан" 1927 року. Всі ці поцілунки отримали від Джона Беррімора дві актриси: Мері Астор і Естелль Тейлор.

За підрахунками журналу Scientific American, більше всього поцілунків трапляється в день Святого Валентина, при цьому 65 відсотків тих, що цілуються нахиляють голову управо.

В давнину в Англії існував такий звичай: під час ярмарків жінки брали яблуко, встромляли в нього гвоздику і пропонували яблуко тому, з ким хотіли поцілуватися. Чоловік повинен був вийняти гвоздику, розжувати її, а потім поцілувати жінку. Він не мав права відмовитися.

Звичай скріпляти поцілунком клятву подружньої вірності походить з Росії.

Актриса Джуліана Мур якось сказала, що на зйомках цілувати актрис приємно, ніж акторів. "Коли вам потрібно поцілувати чоловіка, ви готуєтеся до того, що ця людина може пахнути не дуже приємно. А жінки завжди приємно пахнуть, і вони такі м’які!"

Актриса Анджелинa Джолі - знаменитість, яку за статистикою мріють поцілувати багато американців. Серед чоловіків - це Бред Пітт.

Справжній пристрасний поцілунок викликає в мозку ті ж хімічні реакції, що стрибки з парашутом і стрілянина з пістолета.

Поцілунки діють в нашому організмі як наркотик і можуть сприяти виділенню дофаміну (нейромедіатор, - біологічно активна хімічна речовина, яка в мозку людини передає емоційну реакцію і дозволяє відчувати задоволення і біль), який є життєвонеобхідною речовиною, нестача якої зумовлює погане самопочуття (пригнічений емоційний стан), а також призводить до дуже серйозних розладів руху та м’язової активності (наприклад хвороба Паркінсона). Надмірне виділення дофаміну викликає наркотичну залежність, подібну до дії кокаїну (мабуть, щоб таке трапилося, необхідно пристрасно цілуватися 24 години на добу).

Поцілунок достатньої тривалості набагато кращий, ніж жувальна гумка, нормалізує кислотність в порожнині рота. Цілуючись кожного разу після їжі, ви значно знижуєте ризик виникнення карієсу.

Вважається, що розвиток поцілунку був покладений приблизно в 3000 р. до н.е., коли люди, поклоняючись богам, посилали їм поцілунки.

У Древньому Римі в знак вітання цілували не тільки друзів і членів родини, але і торговців і просто перехожих.

Також цікава історія виникнення звичаю ставити хрестики для позначення поцілунків наприкінці листа. Люди середньовіччя в масі свого минулого неписьменні, тому, підписуючи договір, наприклад про купівлю-продаж землі або іншого товару, вони просто ставили хрест замість свого імені і цілували його в знак щирості своїх намірів.

Поцілунок викликає значне збільшення пульсу (до 110-120 ударів у хвилину у чоловіків і до 180 у жінок). А це приводить до поліпшення кровообігу, перекачуванню додаткового літра крові. Клітини при цьому отримують додаткову кількість кисню, а життєвий тонус підвищується.

За допомогою довгого поцілунку можна позбутися гикавки.

При французькому поцілунку працюють близько 30 м’язів, з них 12 відповідають за рухи губ і 11 – язика

Найтриваліший поцілунок, занесений в Книгу рекордів Гіннесса, тривав 17 днів 10 годин і 30 хвилин. Переможці загриміли в лікарню з виснаженням організму. Після виписки їх шляхи розійшлися і більше не перетиналися.

15% жінок готові кинути чоловіка тільки через те, що він погано цілується. Особливу огиду жінкам вселяють млявий язик і слабка лицьова мускулатура.

Опитування показали, що чоловіки, які щодня цілують своїх дружин перед виходом на роботу, мають вищий дохід, ніж ті, які цього не роблять.

Подекуди поцілунки вважаються злочином. У американському штаті Індіана до цих пір живий закон, по якому "чоловікові з вусами забороняється цілувати людську істоту". У штаті Коннектикут в неділю заборонено цілувати дружину. А в містечку Седар Рапіді, штат Айова, шериф може забрати в ділянку будь-кого, хто поцілує незнайому людину.

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.