Аратта - На головну

19 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


«Стадне почуття» або «закон 5-ти відсотків»

Управління 58953 перегляди

Опубліковано - 5.06.2013 | Всі публікації | Версія для друку

«Стадне почуття» або «закон 5-ти відсотків»
Є таке поняття як автосинхронізація. Суть його наступна - якщо в якійсь спільності 5% відсотків здійснюють одночасно певну дію, - решта більшості починає її повторювати. Теорія так само може називатися ДЗТУ - «Досить Загальна Теорія Управління».

Якщо в табуні коней, що мирно пасуться, налякати 5% особин і «змусити їх до втечі», то увесь інший табун зірветься з місця; якщо навіть 5% світлячків випадково синхронно спалахнуть, то тут же відбудеться спалах цілої галявини.

Така особливість проявляється й у людей і зветься «стадним почуттям».

Недавно англійські вчені поставили експеримент: у велику, простору залу, запросили людей і дали їм завдання «переміщуватися як вам завгодно». А деяким давали чітко визначене завдання як саме рухатися і коли. Таким чином було експериментально підтверджено, що 5% людей, які переміщаються з певною метою, можуть змусити всю більшість рухатися в тому ж напрямку.

Для автосинхронізації необхідно, щоб множина певних об’єктів володіла хоча б частково ідентичним інформаційно-алгоритмічним станом і перебувала в умовах, що допускають інформаційний обмін між ними - хоча б безадресний, циркулярний. При цьому їхня швидкодія по реакції на проходження інформації, ідентичною для всіх них, має бути достатньо високою.
До речі, подібний експеримент може провести кожен. Достатньо прийти на концерт з компанією друзів і почати синхронно плескати в ті моменти, коли вам це хочеться й увесь зал буде за вами повторювати (неодноразово перевірено на практиці ще зі шкільних часів :) - прим. «Гармонії»).

Деякі практичні висновки з цього: не варто робити колективи понад 20 осіб. 20 людей / 100% * 5% = 1 - ця одиниця і є лідер, збільшення ж кількості осіб тягне за собою втрату управління. В аудиторії, де перебуває 30-40 осіб, викладачеві буде дуже важко задавати тон заняття і постійно тримати увагу групи. Цей закон можна застосовувати і до інших ситуацій, пробуйте, але не варто повністю покладатися на нього. Немає нічого абсолютного.

Запуск таких процесів можливий тільки тоді, коли люди перебувають у стані не усвідомлення своїх дій, цілей і причин. Коли рівень особистої дисципліни, усвідомленості, контролю дуже низький. А це вже безструктурне управління, коли не треба кожному говорити, що він повинен робити і як: вистачить 5% відсотків, які запустять процес автосинхронізаціі.

Даним явищем безліч людей користується з корисливою метою, запускаючи чутки, наприклад, що через декілька днів зникнуть якісь товари і 5% таких, що злякалися і побігли купувати ці товари, вистачить для того, щоб сколихнути інших і через деякий час полиці дійсно стануть порожніми.

5% відсотків провокаторів вистачить, щоб мирний мітинг перетворився на масове побоїще. Далі можете продовжувати самі.

Саме за допомогою цього закону приходять до влади ті, хто знає, як швидко і ефективно вплинути на несвідому частину психіки натовпу. І так вже не раз було в світі, адже політика - справа жорстка, але досить прониклива і спритна для того, щоб все це прикрити розмитим і до кінця не вивченим поняттям загадкової людської психіки.

У суспільстві потенціал автосинхронізаціі - певного чину «рояль в кущах», на якому несподівано можна виконати «п’єсу» біржової лихоманки, президентських виборів, громадянської війни. Але «рояль» не грає сам, а тим більше не опиняється «у кущах» сам по собі, про що зазвичай забувають або не замислюються...

Закон став основоположним при розробці ДЗТУ («Досить Загальної Теорії Управління»), автором якого є громадська ініціативна група, що займається розробкою «Концепції громадської безпеки» з 1987 року.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Управління»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.