Аратта - На головну

23 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Український феномен від гаранта: генерали без війська

Медіа 48352 перегляди

Опубліковано - 8.09.2008 | Всі публікації | Версія для друку

Український феномен від гаранта: генерали без війська
До сімнадцятих роковин незалежності України Президент Віктор Ющенко своїми Указами присвоїв 85 військових і спеціальних генеральських звань. Навіть цивільним.

Так, ще 31 звання отримали «цивільні генерали» — державні радники 1–3 рангів. Відповідні укази голови держави через шість днів після видання були розміщені у базі чинного законодавства на офіційному сайті Верховної Ради України, проте так і не були опубліковані на офіційному сайті Президента України.

Розподіл привласнених 116 вищих звань по відомствах є таким: Міністерство оборони — 28; Міністерство внутрішніх справ — 15; Внутрішні війська МВС — 7; Прикордонслужба — 5; Департамент виконання покарань — 4; Управління державної охорони — 3; МінНС — 9; Податкова — 12 (зокрема 5 держрадників); СБУ — 2; Служба зовнішньої розвідки — 4 (указ про присвоєння засекречений); Спецслужба транспорту — 1; Генпрокуратура — 14 (держрадники); Митниця — 12 (держрадники).

Звання генерала армії (найвище військове звання в Україні) отримав, зокрема, брат екс-спікера парламенту Володимира Литвина — голова Державної прикордонної служби Микола Литвин, котрий жодного разу за всю військову службу не займав командних посад у військах. Ще один новопризначений генерал армії — командувач внутрішніми військами Олександр Кіхтенко.

Генерал-полковником став керівник Управління державної охорони Валерій Гелетей. В цілому кількість генералів у його відомстві, що налічує трохи менше 3000 співробітників, досягла семи.

Генерал-лейтенантом став іще один брат екс-спікера — командувач військами Південного оперативного командування Сухопутних військ Збройних сил України Петро Литвин.

Крім того, звання генерал-майора дісталося Анатолію Даниленку, заступникові начальника Головного управління МВС у Києві, раднику міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Аналогічне звання отримав і офіцер запасу, уродженець села Хоружівка Сумської області, нині губернатор Одеської області Микола Сердюк.

«Якби в секретаріаті президента були спеціалісти, вони б підказали керівництву країни, що, за всіма регламентами, заборонено присвоювати генеральські звання військовослужбовцям запасу», — прокоментував це призначення екс-міністр оборони і народний депутат Олександр Кузьмук.

«Попри всю повагу до Миколи Дмитровича, мене дуже здивувало таке призначення. Мене не менше здивувало присвоєння генеральських звань двом працівникам секретаріату президента — Степанові Ніколаєнку та Ігореві Стасенку. Я знав цих офіцерів із найкращого боку, коли вони перебували на службі у Збройних силах, але генералами вони стали працюючи в цивільній установі, а не у військах», — додав він.

«Таким чином ми не ростимо воєначальників, ми ростимо героїв паркетних битв. На словах говоримо про європейськість, а доходить до справи — використовуємо азіатські догми. Погони втрачають свою цінність», — резюмував Кузьмук.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Медіа»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Рабом є лише той, кого НЕ печуть кайдани”
Павло ШТЕПА

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.