Аратта - На головну

20 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Замість кагору попи підсовують «шмурдяк» невідомого походження

Власна безпека 56879 переглядів

Опубліковано - 4.05.2013 | Всі публікації | Версія для друку

Церковники під прикриттям церкви торгують «шмурдяком»
Церковники під прикриттям церкви торгують «шмурдяком»
Церква веде надзвичайно прибуткову торгівлю спиртним без ліцензій, акцизних марок і навіть чеків. І, звісно, - без медико-санітарного контролю.

На Великдень навіть непитущі п’ють благодатні вина. Багато вірян уявляють, як набожний священик у монастирському погребі черпає вина з дубової діжки.

Однак, журналісти програми "Гроші" доводять, що піп може "напарити" шмурдяк зі звичайної пластикової бочки. Аби краще й дорожче продалося, отець Микола благословляє до Великодня бочку ароматного кагору. При цьому й сам заробляє двісті гривень.

Святі отці - не санепідемслужба. Чим з цієї бочки частуватимуть вірян, його не обходить. Тож піп швиденько святить баклагу, навіть не заглядаючи під кришку.

До Великодня лишилося кілька днів. Уже в неділю мільйони спраглих вірян накинуться на нектар богів. Найбільший попит звичайно на освячений.

Вода з-під крану, спирт, барвник і ароматизатор. Виходить не кагор, а рідкісний шмурдяк. Проте журналісти не тільки освятили бодягу в стародавньому Видубицькому монастирі, але й домовились із церквою про початок винного бізнесу.

У самому монастирі мають своїх постачальників, але священик радить не здаватися - церков бо ж багато. Тому "псевдовинороби" їдуть у Бортничі, що під Києвом. Конкуренти і тут попрацювали. Кагор в церковній лавці на будь-який смак.

Виробник вина невідомий. Проте коштує церковний кагор ледь не втричі дорожче, ніж у магазинах - майже сотню гривень за літр.

Надзвичайно прибуткова торгівля спиртним без ліцензій, акцизних марок і навіть чеків - це просто мрія для нечесних на руку виноробів-фальсифікаторів. Місцевим монахам пропонують змінити постачальників.

Аби шмурдяк "Грошей" не викрили одразу, журналісти прикупили на пробу у супермаркеті звичайний кагор. Отець Єпіфаній без роздумів береться за кружку. Однак оптова ціна у 30 гривень за літр церковників не влаштовує. Вони збивають до 25, та ще й роблять замовлення на коньяк.

Наступного дня у кагор долили спирту і привезли діжку під монастир. Коньяк куштує сам настоятель - отець Варлам. Під час великого посту, коли вірянам заборонено навіть заглядатися на спиртне, у храмі починається справжня… дегустація.

Вимоглива комісія в чорних рясах задоволена, ще б пак, адже п’ють не пійло з діжки, а заздалегідь придбаний непоганий коньяк. "Дегустатори" погоджуються купити 60 літрів по 50 гривень.

Акцизи, документи, ліцензії, гарантії безпеки та якості - це все для простих смертних. Аби вести бізнес із церквою достатньо лише угодити смакам ігумена.

Розрахунок готівкою на місці. Бочку із спиртним невідомої якості і походження закочують до церковної лавки, звідти пійло втридорога потрапить до столів вірян. Але масових отруєнь правовірних журналісти допустити не можуть. Повертають гроші і розповідають про походження "коньяку".

Податкової чи санепідстанції священики звісно не бояться. А щодо захмарної вартості сумнівного кагору, то Варлам попереджає, що наступного року буде ще дорожче.

 

До теми:
 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Власна безпека»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.