Аратта - На головну

16 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Кремлі побоюються повторення білоруського сценарію

Політика 4801 перегляд

Опубліковано - 1.09.2020 | Всі публікації | Версія для друку

У Кремлі побоюються повторення білоруського сценарію
Російська влада напружено спостерігає за подіями у сусідній країні.

На тлі масових протестів у Білорусі президенту Олександру Лукашенку доводиться звертатися за допомогою до Росії. Однак за реакцією Кремля криється складна комбінація геополітичних і внутрішніх проблем.

Протести в Білорусі надихнули продемократичних активістів по всьому світу. Російська влада насторожено спостерігає за подіями, які розгортаються в сусідній країні. Як і Лукашенко, російський президент Володимир Путін грає домінуючу роль в національній політиці вже більше двадцяти років.

Минулого тижня російський лідер дав зрозуміти, що Кремль готовий втрутитися на боці уряду Лукашенко, щоб в разі необхідності лишити країну під російським впливом.

«Олександр Григорович попросив мене сформувати певний резерв із співробітників правоохоронних органів, і я це зробив. Але ми домовилися також, що він не буде використаний до тих пір, поки ситуація не буде виходити з-під контролю», - сказав Путін.

Аналітики вважають, що за розрахунками Путіна ховаються геополітичні інтереси, а також побоювання з приводу того, як білоруський продемократичний рух може відгукнутися в Росії.

«З одного боку, це могла бути політична зараза, зараза з Білорусі. З іншого боку, у нас в Хабаровську своя зараза», - зазначає Андрій Колесников з московського Центру Карнегі.

У Хабаровську протягом декількох тижнів тисячі людей виходили на вулиці після того, як популярного місцевого губернатора відсторонили від посади і заарештували за звинуваченням у вбивстві.

Імовірне отруєння опозиціонера Олексія Навального посилило обурення громадськості.

Кремль відмовляється порушувати кримінальну справу, наполягаючи, що висновки про отруєння передчасні. Прихильники Навального називають цю ситуацію черговою ознакою того, що політична система Росії настільки ж корумпована і жорстока, як і в Білорусі.

Навальний працював над тим, щоб переконати якомога більше людей голосувати за опонентів уряду на регіональних вибору, які намічені на 9 вересня.

Однак деякі кандидати вже висловлюють занепокоєння, що Білорусь може кинути небажану тінь на підрахунок голосів.

«Люди навіть не задаються питанням, чи будуть фальсифікації. Всі впевнені в тому, що вони будуть. Головне питання в тому, чи будуть фальсифікації на білоруський манер?» - зазначає політолог Борис Кагарлицький.

Твердження Лукашенко про перемогу з 80 відсотками голосів підсилили обурення громадськості та сприяли вибуху політичної кризи.

У той час як росіяни готуються до виборів, довіра до їх результатів може показати, чи стала Білорусь передвісником прийдешніх подій.

 

До теми:
 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Політика»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Є речі, котрі неможливо пояснити. Є голос, що керує нами...”
Микола Гоголь

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.