Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Хроніка ядерного бомбардування України

Людина і влада 41398 переглядів

Опубліковано - 23.01.2007 | Всі публікації | Версія для друку

Ядерний вибух
Ядерний вибух
Про загадковий вибух на Чорнобильській АЕС імені Леніна знають всі. Але не все. Вперто говорять про секретні атомні експеременти, розробку нової зброї... Дослідження тривають.

Виявляється, наша благословенна земля давно стала полігоном для випробування ядерних технологій.

9 липня 1972 року було здійснено підземний ядерний вибух потужністю 3,8 кілотонн під селом Хрестище Красноградського району Полтавської області.

16 вересня 1979 року здійснено підземний ядерний вибух потужністю 0,3 кілотонни в місті Юнокомунарівськ, що під Єнакіевом, Донецької області.

Але, про все детально.

Операція “Факел”

На Полтавщині було відкрито потужне газове родовище. Почалися геологорозвідувальні роботи і видобуток. Середній тиск на свердловинах складав понад 400 атмосфер. На одній з свердловин розірвало трубу, стався викид - виникла велетенська пожежа. Видобуток було паралізовано. Температура сягнула кількох тисяч градусів. Тоді хтось вирішив, що пожежу можна загасити, підірвавши ядерний заряд. Оформили папери. Дозвіл давали особисто Брєжнєв і Косигін.

До факелу пробурили двокілометрову похилу свердловину, помістили туди ядерний заряд, отвори залили бетоном. І рвонули.

Ядерний гриб, разом з газом і породою сягнув висоти кількох кілометрів. Виникла гігантська радіоактивна хмара, яка за вітром попливла в бік Санжар, розносячи радіацію Полтавською, Харківською, Дніпропетровською областями.

Пожежу так і не вдалося ліквідувати. Тільки через рік, коли згоріло більше 1 млрд.куб.м. газу, свердловину загасили.

Радіоактивну обстановку ніхто не вивчав. Замірів не робили. Людей не виселяли. Тільки після Чорнобиля вчені звернули увагу на високий фон у здавалося такій благополучній Полтавщині. Інформація про ті події і досі секретна. Може хоч зараз вдасться щось розкопати в архівах. Хоча, кажуть, всі основні документи і досі в Москві.

Операція “Кліваж”

Другий вибух здійснили в Юнокомунарівську, що знаходиться у вугледобувному та індустріальному центрі Донеччини. Операцію назвали “Кліваж”.

Довідка “Аратти”:
Кліваж - тріщина в породі, що виникає унаслідок руху земної кори або іншої природної причини.

Дослідники і досі не знають, для чого підірвали атомну бомбу в Донбасі. Одні кажуть, що для того, аби струснути землю і вигнати небезпечний шахтний газ. Інші стверджують, що то була імітація дій на випадок війни...

Бомбу заклали на кілометровій глибині. Потужність - приблизно в одну кілотону. Після вибуху в радіусі 15 км. пошкодило будівлі. Радіаційний фон сягнув 8 тисяч мікрорентген. Через тріщини в породі, просочилися радіоактивні гази. Епіцентр вибуху локалізували. За якийсь час охорону зняли. Туди почали лазити сміливці, не розуміючи, що потрапляють у саме пекло. Ніхто нічого не знав. Та і зараз не знають.

Поширилися чутки, що ту шахту тихо приватизували і нині звідти видобувають вугілля. І продають. І хтось ним гріється. Хтось там працює...

Може час розібратися з тими вибухами на державному рівні?

Карта ядерних випробувань і промислових ядерних вибухів на території СРСР 
(За винятком вибухів, виконаних в рамках програми сейсмозондування)
Карта ядерних випробувань і промислових ядерних вибухів на території СРСР (За винятком вибухів, виконаних в рамках програми сейсмозондування)

Від "Аратти": За інформацією Аналітичного центру із проблем неросповсюдження, всього в СРСР було виконано 124 "мирних" ядерних вибухів потужністю від 0,01 до 140 кт із промисловою метою.

 

До теми:
 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Людина і влада»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
Реклама на порталі
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.