Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Триполізм - наша ідея

Аратта - прадавня Україна 58822 перегляди

Опубліковано - 3.06.2007 | Всі публікації | Версія для друку

Триполізм - наша ідея
Український Триполізм - явище ментальне, як єврейский сіонізм чи японський “фудзіямізм”. Гора Сіон - не тільки високість у Палестині, але й в душі кожного єврея, як Фудзі - не тільки вулкан, а ще й “світоч японської душі”. Мовиться про здорове відчуття духовної батьківщини, яким пишаються євреї, японці всього світу.

“Не вмирає душа наша.”
Т.Г.Шевченко


"Триполізм" - не дуже, мабуть, вдалий, але точний термін, що відбиває одну з найглибших рис української душі. Він - від Трипілля, знаменитої тепер на весь світ цивілізації (так-так, цивілізації, з її містами, писемністю, складною релігійною системою, а не просто культурою), відкритої великим чеським археологом Вікентієм Хвойкою на берегах Дніпра. Це перша на планеті післяпотопна цивілізація, яка дала людству "сучасну" хлібовиробничу технологію. І Хвойка ж підкреслював арійський характер цієї цивілізації, яка виникла на наших землях раніше від єгипетської і шумерської цивілізацій.

І ось цей самий "Триполізм", відчуття причетності до хліборобської технології, яка створила базу європейської матеріальної культури, - властивий нашому народу.

Зараз на Землі є приблизно 75 мільйонів українців. З них на своїй історичній батьківщині живе менше половини. А з решти - 40 мільйонів українців, що живуть за межами України, 90% розселені не "по всій землі", як багато хто думає, а в чітко локалізованих ареалах північної і південної півкуль. Подивіться: північна півкуля - це Кубань, південь Воронезької області, степовий Алтай, чорноземні степи Приамур'я, південь Канади, північ США. Південна півкуля - це Аргентина, північ Австралії, частина Південної Африки.

Це ж райони кращих степових чорноземів і помірного клімату, тобто кращих на всій Землі умов для хліборобства. Отже, в самій Україні - майже третя частина кращих чорноземів світу, та ще в інших, названих, районах - майже дві третини. Таким чином, цілком спонтанно українці заселили і освоїли практично весь хліборобський "пояс" обох півкуль Землі з найкращим для зернового господарства кліматом.

Чи ж випадково? Ні. Планомірно? Теж ні. Слід гадати, що й самі українці цього не усвідомлюють.

Це спрацьовує український архетип, підсвідомість, що йде від славної Оратанії, вогнища трипільської культури, значення якої для людства ще належно не оцінено. Цей "Триполізм", ця пам'ять, цей інтелект - інстинкт землероба-годувальника -в душі українця. Його не могла витравити ніяка міська культура.

Український Триполізм - явище ментальне, як єврейский сіонізм чи японський "фудзіямізм". Гора Сіон - не тільки високість у Палестині, але й в душі кожного єврея, як Фудзі - не тільки вулкан, а ще й "світоч японської душі". Мовиться про здорове відчуття духовної батьківщини, яким пишаються євреї,японці всього світу.

Так ось, "відчуття Трипілля", підсвідоме відчуття своєї Аратти, цієї хліборобської "Палестини" - в крові українців, у їхніх мріях і думах.

 

Пов`язаний файл:
 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Аратта - прадавня Україна»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той не вартий пошани”
Максим Рильський

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.