Житомирські правоохоронці намагалися затримати журналістів і заборонити акцію протесту.
Житомирські менти на власний розсуд трактують українське законодавство (кадр з відео з місця події).
Під управлінням МВС в Житомирській області пройшов мітинг солідарності проти свавілля людей у міліцейській формі. На акцію зібрались молоді люди з національними прапорами та плакатами.
Представники Житомирського УМВС, яких біля стін адмінбудинку зібралося втричі більше, намагалися не допустити проведення мітингу. Люди у цивільному, які представлялись працівниками органів внутрішніх справ, забороняли журналістам фотографувати перебіг подій та пропонували працівникам ЗМІ пройти у відділок для встановлення особи.
- Таку поведінку міліціонерів я розглядаю як відстоювання свого права убивати, - коментує дії правоохоронців громадський діяч Влад Пучич. – Нам постійно говорять про те, що незаконним вчинкам людей у погонах буде надана правова оцінка. Я хочу їм нагадати, що окрім оцінки правової є ще громадська.
Мітингувальники розгорнули плакати, на яких від руки було написані гасла: «Перевертні у погонах?», «Не ночую у гуртожитку другу добу – мій сусід МЕНТ!», «Хто відповість?», «Ми не хочемо боятись міліції!».
Співорганізатор акції Віталій Кічкірук не розуміє чому міліціонери намагаються завадити у проведенні мирного пікетування.
“- Акція на яку ми зібрались абсолютно законна. Ми повідомили міськвиконком про зібрання. Міліціонери чітко не пояснюють нам чому ми не можемо провести акцію. Головний їхній аргумент – «я так сказав». Ми мирні люди, які відстоюють своє право жити у цивілізованій і безпечній країні. Я не хочу боятися міліцію”, - наголосив Кічкірук.
На мітингу стався цікавий інцидент. Журналіст Володимир Гребьонкін викликав наряд міліції, коли до нього підійшов незнайомець та намагався відібрати фотоапарат.
- До мене підійшов оперуповноважений, який сказав, що це він прийшов на мій виклик. Коли я попросив у нього документи та намагався роз’яснити ситуацію, то він просто почав від мене тікати. Я не розумію чому міліціонери так не адекватно поводяться, - сказав журналіст.
Після того, як мітингувальники у гучномовець зачитали свої вимоги до працівників міліції акція закінчилась.
Нагадаємо, що підставою для проведення мітингу стало вбивство студента у Шевченківському райвідділі міліції у місті Києві. У день смерті хлопцю виповнилось 20 років.