Молода космічна команда підвищила тарифи, бо кияни платять замало

Автор/джерело -  © Кореспондент.net



Дата публiкацiї - 2.06.2010 11:16 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=10348

У Київській міськадміністрації пояснюють необхідність повернення до рівня тарифів на житлово-комунальні послуги, який діяв до 1 жовтня 2009 року, великою заборгованістю міста перед Київенерго з різниці в тарифах.

"За цей період (опалювальний сезон за період 2009-2010 роки) АК Київенерго заборгувала НАК Нафтогаз України 2 млрд 58 млн гривень. У зв'язку із закінченням терміну дії Меморандуму, АЕК Київенерго опинилася без будь-яких бюджетних асигнувань і не може самостійно оплатити борги за газ", - говориться в повідомленні Головного управління з питань цінової політики Київської міськадміністрації.

У повідомленні говориться, що розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 31 травня N 392 з 1 липня поточного року вводяться в дію тарифи на теплову енергію та комунальні послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, які діяли до 1 жовтня 2009 року.

Згідно з тристороннім Меморандумом про порозуміння між НАК Нафтогаз України, Київенерго і Київською міськадміністрацією, НАК Нафтогаз України зобов'язалася утриматися від застосування штрафних санкцій за порушення термінів та обсягів оплати за газ, спожитий Київенерго для вироблення теплової енергії протягом опалювального сезону 2009-2010 років, до 1 травня.

Постановою Кабміну від 31 травня N371 Київській міськадміністрації доручено залучити кредит у розмірі 2 млрд грн для погашення заборгованості з різниці в тарифах перед Київенерго, який у свою чергу має розрахуватися за спожитий газ перед НАК Нафтогаз України.

У Київській міськадміністрації наголошують, що в результаті того, що в столиці діють найнижчі в Україні тарифи, за період з 2000 до 2008 роки Київенерго з державного і міського бюджетів було виділено 2,312 млн грн.

Навіть після підвищення тарифів на житлокомпослуги з 1 липня Київ займатиме відповідно 21 і 23 місця за розміром тарифів на централізоване опалення і гаряче водопостачання. При цьому навіть з урахуванням даного підвищення залишається питання про подальше погашення з міського бюджету різниці в тарифах перед Київенерго за період з 1 травня по 31 грудня в сумі 659 млн грн.

У Київенерго зазначили, що, водночас, сьогодні малозабезпечені кияни отримують щомісячну адресну безготівкову субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Як повідомлялося раніше, Київська міськдержадміністрація з 1 липня підвищила тарифи на комунальні послуги з гарячого водопостачання і централізованого опалення для населення на 34% і 41% відповідно.

Від “Аратти”: від мотивації чиновників КМДА складається врадження, що вони змушені сплачувати дотації за різницю в тарифах з власної жебрацької зарплатні.

Між тим, насправді мова йде про гроші платників податків, тобто киян. Виникає питання: а куди ж вони зникають?

Загальновідомо, що попри кризу, у столиці не спостерігалося масового банкрутства і закриття підприємств. Більш того, навіть податкові надходження фактично не знизилися.

З іншого боку, завжди необхідність збільшення тарифів прив'язувалася до зростання цін на енергоносії. За словами Президента Віктора Януковича, ці ціни не тільки не зросли, а й знизилися. Отже, виникає питання: як виникла зазначена заборгованість і наскільки ціноутворення фірм, що контролюються олігархами, відповідає реаліям, які унормовані чинним законодавством?

Чомусь влада стидається відкрити нам, виборцям, цю таємницю. Очевидно тому, що тоді треба казати про епідемію клептоманії.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.