Президент Янукович і прем’єр Путін обговорили перспективи

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”



Дата публiкацiї - 8.06.2010 21:48 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=10425

Україна і Росія мають реалізувати сьогодні низку стратегічно важливих для обох сторін проектів у різних галузях.

На цьому наголосив Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з Прем’єр-міністром Російської Федерації Володимиром Путіним у Стамбулі, повідомляє прес-служба.

«Ми неодноразово обговорювали ситуацію в українсько-російських відносинах і підкреслювали, що найголовніше – вивести їх на рівень стратегічних. А це означає – наповнити конкретним змістом», – сказав Янукович, нагадавши, що нині ряд актуальних питань, які розглядаються на рівні урядів і галузевих підкомісій, наближається до логічного вирішення.

«Дуже скоро ми розглядатимемо питання нашої кооперації у цілій низці галузей, де ані Україна, ані Росія не здатні досягти такого ефекту, як вони можуть це зробити спільно», – сказав Янукович.

За його словами, йдеться про співпрацю у сфері високих технологій, у тому числі – суднобудуванні, ядерній енергетиці, паливно-енергетичному комплексі тощо. На переконання Президента, сьогодні наші підприємства мають досить сучасний рівень оснащення і здатні у кооперації випускати високоякісну конкурентоспроможну продукцію як для себе, так і для торгівлі з іншими країнами.

«У цьому ми маємо спільний інтерес. В умовах економічної кризи це ще гостріше відчули наші промисловці, бізнес», – підкреслив Глава держави. Він нагадав, що на нещодавньому українсько-російському бізнес-форумі підприємці висловили готовність до співпраці, однак для цього, безперечно, необхідна сприятлива державна політика.

«За великим рахунком, треба прибрати політиканство і зайнятися конкретною економікою, яка дасть позитивні результати», – зазначив Янукович. Президент зупинився на найбільш актуальних на сьогодні спільних проектах, які необхідно реалізувати. Говорячи, зокрема, про будівництво мостового переходу, що з’єднає Кримський півострів і Краснодарський край РФ, він зазначив: «Це той транспортний коридор, який дозволить вирішити питання транспортної інфраструктури і для України, і для Росії. Ми вважаємо, це – реальний проект, який ми можемо з вами здійснити до 2014 року», – сказав Президент, зазначивши, що йдеться про час проведення Олімпійських ігор в Сочі. Глава держави наголосив, що на сьогодні саме від урядів України та Росії залежить конкретне наповнення цього проекту. Він закликав обидві сторони пришвидшити вирішення цього питання.

Глава держави, окрім цього, висловив вдячність російській стороні за рішення добудувати крейсер «Україна». Однак, зазначив він, сьогодні для цього також необхідні конкретні кроки. «Наші військові відомства готові запропонувати кінцевий проект, вартість якого за експертними оцінками може становити 70-75 млн. доларів США», – підкреслив Янукович.

Окрему увагу Глава Української держави звернув на актуальність ефективної співпраці двох країн у сфері літакобудування. Йдеться, зокрема, про будівництво військово-транспортного літака АН-70, випробування якого наразі завершуються. «Ми можемо до кінця 2010 року запустити його у серію», – зауважив Віктор Янукович.

Щодо співпраці у сфері космосу, Президент відзначив доцільність подальшого розвитку тих спільних проектів, які наші країни розвивали і раніше. Йдеться, зокрема, про модернізацію і продовження використання ракет-носіїв «Зеніт» та «Дніпро», на які зараз є багато замовлень.

«Дуже актуальними» Янукович назвав спільні проекти у паливно-енергетичному комплексі. У цьому контексті він висловив російській стороні вдячність за допомогу у вирішенні надзвичайно актуального для України питання ціни на газ, яка дозволила нам у 2010 році збалансувати бюджет НАК «Нафтогаз України». «Ми б хотіли, щоб ви бачили нас партнерами, і ми готові бачити вас партнерами не тільки у транспортуванні і споживанні газу, а й у його спільному видобутку», – сказав Президент.

«Ми були б готові обмінятися з Росією певними активами, щоб зробити спільну кооперацію, щоб ми увійшли у видобуток нафтопродуктів, газу в Росії. Україна має такі можливості. Припустимо, ми б вас бачили партнерами у видобутку газу та нафти у шельфі Чорного моря. Це для нас цікаво», – підкреслив Президент.

Янукович також наголосив, що Україна виступає за глибоке партнерство з Росією у сфері атомної енергетики. Глава держави нагадав, що на сьогодні йдуть переговори про те, щоб Україна стала акціонером заводу з переробки ядерного палива в Ангарську. «Це відкриває для нас можливості вирішення з Росією та Казахстаном спільного питання будівництва заводу в Україні, який в перспективі міг би забезпечувати не тільки Україну, а й Європу ядерним паливом», – зауважив Янукович.

Окремо Президент наголосив на зацікавленості української сторони у будівництві двох нових енергоблоків на Хмельницькій та Рівненській АЕС. «Це те, що нам сьогодні дуже необхідно. Ми хотіли б отримати також можливість прокредитувати будівництво цих заводів російськими банками. Сьогодні ми ведемо переговори, і я прошу Вас підтримати це на рівні уряду», – сказав Глава держави.

Зі свого боку Прем’єр-міністр Росії Путін висловив переконання, що доброю ознакою «одужання економіки» є те, що товарообіг між Україною та Росією за перший квартал 2010 зріс порівняно з аналогічним періодом минулого року удвічі. Він також наголосив, що з приходом Януковича на посаду Президента України «кардинальним чином змінилися міждержавні відносини між Україною та Росією».

«Дійсно, ці відносини набувають у повному сенсі характеру стратегічного партнерства», – сказав Путін.

У контексті сьогоднішнього саміту він відзначив важливість співпраці України і Росії у питаннях боротьби з тероризмом, наркотрафіком, піратством. «Безумовно, це суттєвий фактор стабільності в Євразії», – підкреслив Путін.

Говорячи про зацікавленість української сторони щодо розробки нового документа стосовно зони вільної торгівлі між двома державами, Прем’єр-міністр Росії нагадав, що на сьогодні це питання регламентує документ від 1992 року.

«Ми погоджуємося з Вами, що треба йти далі. Якщо першим кроком, як Ви вважаєте, має бути повноцінна зона вільної торгівлі, російська сторона готова розпочати повномасштабні роботи з розробки усіх правил, пов’язаних із цим режимом», – резюмував Путін.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.