Будуємо нову країну. В Україні набуває обертів работоргівля

Автор/джерело -  © DW



Дата публiкацiї - 23.09.2010 13:35 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=11511

Торгівля людьми в межах України набирає обертів. Кількість випадків так званої внутрішньої торгівлі весь час зростає. А жертвами найчастіше стають мешканці сільської місцевості.

В Україні щороку жертвами торгівлі людьми стають понад 30 тисяч громадян.

Про це у Львові на конференції „Координація зусиль для виявлення та підтримки потерпілих від торгівлі людьми в сільській місцевості” заявила менеджер проектів ОБСЄ в Україні Тетяна Руденко. Зростає кількість випадків, коли українці експлуатують своїх же громадян, - це в першу чергу трудове та сексуальне рабство.

Більшість жертв - селяни

Як розповіла Deutsche Welle керівник громадської організації „Жіночі перспективи” Любов Максимович, мешканці малих міст та сіл потерпають від торгівлі найчастіше. Бо там найгостріше відчутна проблема безробіття, виїздять цілими селами, кримінальні структури легко можуть вмовити селянина через необізнаність, пояснила Максимович. Проблем додає і те, що селянин, який потерпів від торгівлі, не знає куди звертатися і боїться розголосу.

Для цього громадські організації проводять тренінги з головами сільських рад. „Навчання дали свої результати. Ми це знаємо зі статистики дзвінків на гарячу лінію потенційних мігрантів, ми це відслідковуємо. Кількість дзвінків зросла, люди починають зголошуватися”, - каже Любов Максимович.

Є скарги від людей, яких вивозили на рабську сільськогосподарську працю у південні регіони країни або на будівництво, а потім не розрахувалися за виконану роботу.

Напрацювання механізмів

Зараз громадські організації напрацьовують механізми виявлення жертв торгівлі людьми та надання їм допомоги, що має бути прописано у Законі „Про запобігання торгівлі людьми”.

Проект закону перебуває на узгодженні і має бути ухвалений парламентом наприкінці цього року або вже наступного року, додає Максимович. Експерти нарікають, що нині держава не має ані програми, ані структури чи спеціалізованих будинків для реінтеграції жертв торгівлі, проблемою опікуються переважно громадські організації.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.