Amnesty International занепокоєна фактами політичних репресій в Україні

Автор/джерело -  © DW



Дата публiкацiї - 10.11.2010 10:31 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=12037

Amnesty International закликає провести розслідування скарг на дії міліції у справі утримання під вартою упродовж трьох днів активістів правозахисного руху та колишніх в’язнів сумління.

Шістьох осіб, білорусів і українців, активістів міжнародного правозахисного руху та колишніх в’язнів сумління, протягом трьох діб утримували під вартою в Україні. Про це Deutsche Welle повідомила виконавчий директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.

Двоє з активістів, яких затримали у Житомирі, заявляють, що їх били, а затримання відбувалося за дуже поганих умов, без доступу до адвоката чи будь-якої можливості зв’язку з зовнішнім світом.

Мазур каже, що випадок у Житомирі ілюструє давню проблему в Україні, що людей, затриманих згідно з Адміністративним кодексом, можуть утримувати аж три доби без доступу до адвоката.

„Вони позбавлені гарантій, що можуть їх захистити від тортур”, – каже представниця Міжнародної Амністії. За її словами, варто гарантувати доступ до адвоката всім затриманим з самого початку.

Сигнал білоруським опозиціонерам?

Серед тих, кого затримали 3-го листопада, білоруський опозиціонер і музикант, координатор групи Amnesty International у Житомирі, Ігор Коктиш. Його цієї зими звільнили в Україні після трьох років утримання під вартою завдяки рішенню Європейського суду з прав людини. Згідно з ним, Коктиша не можна було передавати за екстрадицією до Білорусі через ризик тортур чи інших видів жорстокого поводження.

Затримання у Житомирі відбулося у зв’язку зі звинуваченням у зберіганні наркотиків. Натомість український правозахисник Дмитро Гройсман вважає, що події в Житомирі щодо Коктиша і його друзів мають ознаки провокації.

„Насамперед - з метою помститися Коктишу та його дружині за перемогу в Страсбурзі, а з іншого боку, послати чіткий сигнал втікачам з Білорусі, аби вони не розглядали нашу країну як таку, в якій можна отримати захист”, – переконаний Гройсман.

Системні утиски

Координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман називає очевидним факт системних утисків правозахисників та громадських активістів. Серед найбільш резонансних випадків останнього часу Гройсман називає затримання та адміністративне покарання у вигляді арешту громадських активістів у Львові, обшук та пограбування в офісі Вінницької правозахисної групи, переслідування активіста з боротьби з порушеннями прав у психіатрії у Криму, затримання громадських активістів, зокрема і колишнього в’язня сумління з Білорусі Ігоря Коктиша в Житомирі, намагання використовувати методи каральної психіатрії щодо профспілкового діяча та правозахисника Андрія Бондаренка з Вінниці.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.