|
Американський історик вважає, що Голодомором-геноцидом Сталін хотів перетворити українців на радянський народ
Автор/джерело - © NEWSru.ua
|
Дата публiкацiї - 16.11.2010 23:59 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=12111
Прінстонський університет (США) видав у серії “Права людини і злочини проти людства” книгу відомого американського історика професора Нормана Наймарка “Сталінські геноциди”, у якому досліджується Голодомор у СРСР 1932-1933 роках, у тому числі на території України.
| Норман Наймарк | Про це повідомили у прес-центрі Центру досліджень визвольного руху (ЦДВР).
"Українське селянство було під подвійною підозрою: як селяни - контрреволюційний і безнадійно відсталий для більшовиків клас, і як українці, чий націоналізмом дратував Сталіна", - наводить прес-служба ЦДВР цитату з книги Наймарка.
Згідно з дослідженням американського вченого, Йосип Сталін не ставив собі за мету знищити усіх українців, але чітко планував провести їхню денаціоналізацію, перетворення у безликий радянський народ. Кремлівське керівництво було переконане, що українське селянство є ворожою групою, яка має бути знищена.
"Цього було достатньо для радянського керівництва, цього має бути досить, аби зробити висновок, що український голод був геноцидом", - йдеться у книзі Нормана Наймарка.
Співробітник Українського дослідницького інституту Гарвардського університету, історик Володимир В’ятрович у рецензії до цієї книги пише, що академічний авторитет Наймарка спирається на роботу у Гарвардському і Стенфордському університетах, які є найбільш відомими університетськими закладами. | "На сторінках свого дослідження "Сталінські геноциди" професор Наймарк звинувачує Сталіна у кількох актах геноциду, серед них він називає і Голодомор. Аналізу конкретних випадків геноциду передує ґрунтовний розділ про походження цього терміна, його становлення у міжнародній правовій практиці", - пише В’ятрович.
За його словами, американський дослідник вважає, що дуже чітке розмежування категорій жертв злочину є непростою справою. "В історії частими є випадки, коли соціальні та національні категорії, що піддавалися знищенню, накладалися. Український Голодомор, на думку Наймарка, є класичним прикладом цього", - вважає рецензент.
Американський історик наводить й інші приклади "Сталінських геноцидів", яким присвячені окремі розділи книги - розкуркулення, переселення (депортації) націй (зокрема татар, чеченців, інгушів, народів Прибалтики), Великий терор.
В Україні 27 листопада - День пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років.
Зазначимо, що французькі журналісти цього літа на Харківщині почали знімати документальний фільм про Голодомор в Україні. А рік тому відбувся допрем'єрний показ повнометражного документального фільму Holodomor: Ukraine’s Genocide ("Голодомор: Геноцид в Україні"), який було створено в Голлівуді. На показі були присутні люди, що пережили Голодомор 1932-1933 років. |
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|