Новий Податковий кодекс стимулюватиме корупцію

Автор/джерело -  © DW



Дата публiкацiї - 23.11.2010 10:31 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=12183

В Україні тривають акції протесту підприємців проти Податкового кодексу. Президента закликають накласти на ухвалений закон вето. Навколо яких положень кодексу був би можливий компроміс між підприємцями і політиками?

Проблемою прийнятого Податково Кодексу є навіть не збільшення податків чи тиск на платників, а відсутність ідеології, концепції на покращення економічної ситуації в країні, каже голова Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес. В його основі немає реформ, які б дали стимул до створення робочих місць.

„Сьогодні фактично він не впливає на половину економіки країни, а саме стільки є у тіні, і на тих, хто платить зарплату у конвертах, бо мотиваційних речей у документі немає”, каже Бермес. І додає: прикладом тут могла бути Грузія, де гаслом її кодексу стало: „податки зменшуємо, але платять усі”.

«Половина піде у тінь»

У кодексі є кілька засадничих речей, які половину малого та середнього бізнесу країни, а це близько двох мільйонів підприємців, заженуть у тінь, або взагалі знищать, вважає президент консалтингової компанії „Територія бізнесу” Андрій Якимів. По-перше, збільшення податкового навантаження у 2,5 рази для „спрощенців” є зовсім нераціонально за складних економічних обставин, та й бюджет цим не наповниш, каже експерт.

Переводити найбільших платників податків – юридичних осіб зі спрощеної та загальну систему, як це передбачено новим кодексом, означає спонукати їх до приховування доходів. Але найбільшим ударом для бізнесу стане норма про розширення повноважень контролюючих органів щодо застосування санкцій. Йдеться про право податкової накладати арешт на активи і майно підприємця: „На які дії будуть штовхати такі повноваження – на корупцію. Підприємець намагатиметься у будь-який спосіб домовитися, щоб його бізнес не паралізували”, - зауважує Якимів.

«Підприємців обдурили»

Очевидно, що на компроміс чи на якість інші переговори з владою підприємці уже не надто налаштовані, бо відчувають себе обдуреними, каже експерт. Адже були круглі столи, пропозиції для створення концепції документу, зрештою, і загальні обговорення, де підприємців гарно слухали, але писали на свій лад.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.