Хто в світі найщасливіший?

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”



Дата публiкацiї - 29.12.2010 23:41 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=12649

Найщасливішими людьми вважають себе жителі Данії та Швейцарії, з’ясували соціологи. 78% учасників опитування, проведеного у грудні Інститутом вивчення громадської думки Isopublic у цих країнах, визнали себе задоволеними життям.

Данці та швейцарці вважають себе найщасливішими націями

До найщасливіших наближаються й інші європейці - фіни, австрійці, бельгійці, а також жителі великих і розвинених країн світу, таких як Канада та США. Україна до топ-10 щасливих країн не потрапила, повідомляє швейцарська російськомовна "Наша Газета".

Дослідження проводилося з 15 по 21 грудня. Респондентам треба було відповісти лише на одне запитання: "Наскільки Ви щасливі в житті, визначте за шкалою від 1 до 10 балів".

Одиниця означала "абсолютно незадоволений", а 10-бальна оцінка - "абсолютно задоволений". Згідно з дослідженням, рівень щастя у світі розподіляється таким чином:

8,3 бала - Швейцарія та Данія;

7,9 бала - Фінляндія;

7,8 бала - Канада;

7,7 бала - Австралія;

7,6 бала - Австрія;

7,5 бала - Бразилія;

7,4 бала - США;

7,3 бала - Бельгія;

7,1 бала - Німеччина та Велика Британія;

6,7 бала - Італія;

6,6 бала - Франція;

6,4 бала - Греція;

6,3 бала - Китай.

Серед щасливчиків виявилася однакова кількість молодих і літніх жителів, німецькомовних та уродженців Романдскої Швейцарії, і навіть між чоловіками і жінками практично не було різниці. Середньостатистичний результат по Швейцарії був зафіксований на рівні 8,29 балів - так само щасливі жителі Данії. При цьому 64% опитаних висловили сподівання, що до кінця 2011 року рівень їхнього щастя збережеться на колишньому рівні.

Як зазначає NEWSru.ua, згідно з іншим рейтингом, найщасливішою країною в світі також є Данія. Слідом за нею йдуть відповідно Фінляндія, Норвегія і Швеція з Нідерландами. Останнє, 155-те місце - у Того. США посіли 14-те місце, Великобританія - 17-те. Найкращий результат серед країн СНД - у Туркменістану, який ділить 18-те місце з Мексикою. Про такий результат опитувань компанії Gallup повідомляє журнал Forbes.

Україна в рейтингу посідає лише 73-тє місце, розділивши його з ПАР, Ліваном, Росією, Румунією та Словаччиною. Бєларусь і Косово поділяють 54-ту позицію.

Позанаукова формула щастя

Як же стати щасливим?

Професор соціології з університету Цюріха Бруно Фрай запропонував увазі читачів швейцарської газети Blick дванадцять наукових порад, як стати щасливим, констатувавши чинники, які нас такими роблять.

Отже, щастя - питання генів, виграш у лотерею може породити короткочасний сплеск достатку, а от відчувати себе довгий час задоволеними здатні далеко не всі люди.

Старійте швидше, - виявляється, найбільш щасливими відчувають себе діти і люди похилого віку, так як в середині життя людина змушена вирішувати занадто велику кількість проблем у родині й на роботі.

Одружені щасливіші за одинаків - це вже давно доведено науково.

Однак і розлучення - не кінець життя, і 2 роки після розлучення людина знову відчуває себе так само позитивно, як і за 2 роки перед цим рішучим кроком.

Гроші самі по собі не гарантують щастя, але тісно з ним пов'язані: задоволені життям люди заробляють більше.

Батьки люблять повторювати, що їхнє щастя в дітях - психологи ж стверджують, що справжнє батьківське щастя починається, коли діти залишають сімейне гніздечко і починають жити самостійно.

Здорові люди в принципі мають більше передумов відчувати себе щасливими, однак хворі, які йдуть на поправку, переганяють їх за рівнем оптимізму.

Корисно допомагати іншим - це сприяє відчуттю особистої потрібності і щастя!

Ті, хто голосує на виборах і референдумах, уявляють себе більш значними особистостями, на відміну від тих, хто не має політичних поглядів.

Незалежні підприємці більш щасливі, ніж ті, хто працює на начальника.

А найщасливішими стають ті, хто спочатку не ставлять високо планку вимог до життя: таким чином, коли бажання збуваються, є привід для радості.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.