|
Донецькі чиновники позадкували і українські школи не чіпатимуть?
Автор/джерело - © DW
|
Дата публiкацiї - 4.02.2011 11:39 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=13042
Україномовна громадськість та батьки школярів побоюються закриття в Донецьку шкіл з українською мовою навчання. Влада ж переконує, що про тиск на мову не йдеться, а рішення про закриття шкіл взагалі немає.
За словами голови Донецької обласної організації «Просвіта» Марії Олійник, є побоювання щодо перспективи закриття двох україномовних шкіл та одного українського гуманітарного колегіуму, хоча місцева влада і не повідомляла офіційно про такі плани. Як стверджує Марія Олійник, незважаючи на складну демографічну ситуацію, кількість школярів у Донецьку, які б хотіли навчатися українською мовою з кожним роком насправді зростає.
Чиновники переконують, що процес оптимізації буде відбуватися не за мовним принципом, а з огляду на те, що утримувати напівпорожні школи нерентабельно. У розмові з Deutsche Welle керівник обласного управління освіти Юрій Соловйов наголосив, що жодного рішення про закриття конкретних шкіл взагалі ще не ухвалювалося. Щодо трьох навчальних закладів з українською мовою викладання, які начебто можуть бути закритими, то вони, за словами Соловйова, розглядаються в планах оптимізації, але про закриття не йдеться.
Рішення про закриття шкіл залежить від ініціативи районних депутатів. Нині ж брак повної та об’єктивної інформації не дозволяє дійти однозначних висновків, зазначив в розмові з Deutsche Welle головний редактор обласної україномовної газети «Донеччина» Ігор Зоц. За його словами, певні труднощі з утриманням шкіл дійсно є, але вони не настільки вирішальні, щоб саме за рахунок українськомовного сегменту реформувати освіту. Як зауважив Ігор Зоц, громадськість дізналася про таку проблему лише після того, як нещодавно батьки в одному з районів міста вийшли на мітинг, щоб відстоювати українську школу. |
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|