Уряд проФФесіоналів робить усе, щоб знищити експортний потенціал держави

Автор/джерело -  © Газета.ua



Дата публiкацiї - 10.03.2011 11:44 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=13359

Обмеження на експорт зерна в Україні змушують інвесторів переглядати свої зобов’язання в регіоні.

Держава має надзвичайний експортний потенціал, але без інвестицій його не реалізувати.

Про це в інтерв'ю аґенції Reuters заявив директор підрозділу з аграрного бізнесу Європейського банку реконструкції та розвитку Жіль Меттеталь.

За його словами, рішень про можливі інвестиції в Україну ухвалюють менше, а їх обмірковування потребує дедалі більше часу. Фахівець припустив, що до подальшого ускладнення ситуації може призвести запропонований провладними фракціями законопроект про те, щоби дозволити експортувати сільськогосподарські товари лише державним компаніям.

Як розповів експерт, 3 тижні тому ЄБРР разом із Міжнародним валютним фондом та Світовим банком надіслав листа прем'єр-міністру Миколі Азарову. У ньому вони висловили занепокоєння тим, що пропозиція про монопольний державний контроль експорту зерна може завадити майбутнім приватним інвестиціям у сільськогосподарський сектор.

"Політично уряд (України. – ред.) хоче ґарантувати населенню, що ці приватні трейдери не збираються експортувати зерно у той час, як голодує населення", - пояснює експерт ЄБРР.

Торік ЄБРР інвестував у сільськогосподарські проекти в Україні близько 170 млн. євро. Але, як зазначив Меттеталь, інвестиції могли би бути на 50-100 млн євро більші, якби "політична ситуація була кращою".

"Росія, Україна та Казахстан можуть задовольнити половину всіх світових потреб зерна, серед них – 60% світових потреб у пшениці. Потенціал є надзвичайним. ... Без приватних інвестицій вони ніколи не зможуть досягти прогресу", - зазначив Меттеталь.

Експерти ЄБРР називають Україну найпотужнішим експортером ячменю та одним з найбільших постачальників пшениці.

Нагадаємо, раніше занепокоєння пропонованими змінами до українського законодавства про ринок зерна висловлювала низка інших міжнародних організацій, а також українські експерти.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.