|
Чи повернуть Україні її історичні цінності?
Автор/джерело - © ForUm
|
Дата публiкацiї - 2.11.2006 07:02 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=1342
Парламенту України запропоновано звернутися до керівництва країни з приводу історичних цінностей епохи українського козацтва, що зберігаються в США і на які претендує російське Кубанське козацтво.
Проект постанови про створення тимчасової спеціальної комісії з питань повернення культурних цінностей зареєстрований у Верховній Раді народним депутатом Ольгою Боднарь (фракція Блоку Юлії Тимошенко) 31 жовтня.
Депутат звертає увагу на той факт, що наразі в Ховеллі (США, штат Нью-Джерсі) зберігаються реліквії часів Нової Січі (за даними істориків, - 1737-1775 років – ред .). Серед них згадана ризниця Покровської церкви Нової Січі, Євангеліє 1759 року, іконостас Межигірського монастиря, перначі, бунчуки, прапори Нової Січі, військова печать і багато інших реліквій кубанських, буджатських , дунайських і азовських козаків.
У теж час керівники російської організації "Кубанське козацтво" вирішують питання про перевезення всіх, у тому числі і запорізьких регалій, в м. Краснодар (Росія) з метою їх розміщення в соборі Олександра Невського.
Автори законопроекту вважають , що прийняття цього документа дозволить прийняти дієві заходи для повернення в Україну унікальних культурних цінностей, що знаходяться за її межами, а також забезпечить парламентський контроль за діяльністю органів влади в цій сфері.
Нова Січ - остання з Запорізьких Січей, існуюча на українських землях в 1737-1775 рр. Згадані реліквії були вивезені на Кубань після розгрому Січі. Зберігалися вони в Краснодарі в Соборі О.Невського. І разом з іншими речами вже Кубанських часів, відомі як козацькі регалії. В 1918 р., рятуючи від комуністичних банд, козаки вивезли регалії до Сербії. В 40-х рр ХХ століття - в США, де вони зберігаються і по нині.
Від "Аратти". За наявною інформацією, козацькі регалії вже викрадені спецслужбами Росії з метою привласнення. |
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|