Азаров, запропонувавши громадянам городництво, продемонстрував на всю країну, що живе у віртуальному світі

Автор/джерело -  © ТСН



Дата публiкацiї - 15.04.2011 14:44 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=13749

Приватизація землі під городи, які обіцяв українцям прем’єр-міністр Микола Азаров, може виявитися далеко не безкоштовною. Через хабарництво виділення земельної ділянки може обійтися в суми від декількох сотень гривень у віддалених районах до декількох тисяч доларів поблизу великих міст.

Про це заявив президент Земельного союзу України Андрій Кошіль.

Кошіль відмітив, що згідно із Земельним кодексом, кожен громадянин може безкоштовно приватизувати для ведення садівництва до 12 "соток". Щоб отримати землю, потрібно написати клопотання в місцеву раду, пише “Сєгодня”.

"Але отримати землю складно: спершу потрібно "переконати" раду прийняти рішення про виділення землі. А далі - складна процедура оформлення ділянки. Як наслідок, "безкоштовна" приватизація може вилитися в платежі "за прискорення", - заявив Кошіль.

На його думку, потрібно встановити чіткі терміни узгоджень і вимоги до документації, ввести відповідальність чиновників за невиконання ними обов'язків. Інакше земля буде доступна тільки "своїм" людям, а корупції не уникнути.

Як повідомлялося раніше, Микола Азаров доручив главам місцевих адміністрацій до осені провести ряд заходів, спрямованих на стабілізацію ситуації на продовольчому ринку, у тому числі сприяти у виділенні ділянок під городи громадянам.

Довідка “Аратти”.

Витяг із “Земельного кодексу України”

ст. 121 Земельного кодекса:

Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам


1. Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара; д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

2. Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.