Дата публiкацiї - 14.06.2011 12:40 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=14303
Судова реформа, прийнята влітку минулого року, створила Вищій раді юстиції такі умови, які дають право не тільки контролювати судів, а й впливати на їх рішення.
Про це заявила заступник голови фракції «БЮТ-Батьківщина», міністр юстиції опозиційного уряду Олена Шустік, повідомляє прес-служба партії.
«ВРЮ сформована з провладної партії і виконує роль наглядово-карального органу президента. Такий собі силовий орган, який мав би забезпечувати незалежність та самостійність судів», - сказала вона.
Шустік зазначила, що на утримання ВРЮ (до складу якого входить всього 21 особа), у Державному бюджеті 2011 році передбачили майже 55 млн. грн., тоді як на утримання місцевих судів, які безпосередньо розглядають справи пересічних громадян, – у середньому 2-3 млн. грн.
Крім того, додала народний депутат, ВРЮ будує собі «маєтки» площею 5 тис. кв. м., будівництво даного адмінбудинку в державному бюджеті передбачено 56 млн. гривень, 28 млн. з яких у поточному році.
«Підвладна ВРЮ вже змінила 139 керівників судів. Ротація проводять зі Сходу на Захід без врахування спеціалізації, інстанційності судів», - наголосила Олена Шустік.
Вона нагадала, що 11 березня 2011 року Конституційний Суд України ухвалив рішення № 2-рп/2011 у справі щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про Вищу раду юстиції” і заборонив ВРЮ втручатися у роботу судів.
«На виконання даного рішення фракцією «БЮТ-Батьківщина» було підготовлено законопроект з метою приведення у відповідність з Рішенням Конституційного Суду України норм Закону України „Про Вищу раду юстиції” та Кодексу України про адміністративні правопорушення», - повідомила Олена Шустік.
За її словами, проектом запропонована нова редакція частини третьої статті 25 Закону України „Про Вищу Раду юстиції”, згідно якої Вища рада юстиції для здійснення своїх повноважень може витребувати від судів копії судових справ, розгляд яких закінчено винесенням остаточного рішення.
«Запропонованим законопроектом пропонується врегулювати питання витребовування копій судових справ Вищою радою юстиції у відповідності до Рішення Конституційного Суду», - сказала народний депутат.
«20 квітня цього року комітет з питань правосуддя рекомендував Верховній Раді України прийняти в першому читанні законопроект С.Ківалова, який фактично залишає Вищій раді юстиції можливість контролювати суддів та впливати на їх рішення. Адже за ВРЮ залишається право на ознайомлення з судовими справами, розгляд яких не закінчено, вивчення особових справ суддів, отримання від них пояснень. Законопроект більшості надасть ВРЮ нові можливості для тиску на українське правосуддя», - заявила Олена Шустік. |