Тимошенко довірила Європейському суду визначити політичність справ проти неї

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”



Дата публiкацiї - 22.06.2011 15:36 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=14393

Лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко подала скаргу до Європейського суду з прав людини про незаконність порушення Генеральною прокуратурою України проти неї кримінальних справ.

"Ми вирішили звернутися до Європейського суду з прав людини, і я хочу вас проінформувати, що ми вже подали скаргу, де ми виклали нашу позицію, де ми повністю обґрунтували наявність політичних репресій в Україні. Ми розраховуємо на те, що наших обґрунтувань, експертних висновків буде достатньо для справедливого рішення Європейського суду з прав людини", - сказала Юлія Тимошенко сьогодні на прес-конференції.

У свою чергу її захисник Сергій Власенко пояснив правові підстави звернення до цього міжнародного судового органу. "Правовою підставою для подання такої скарги був підпункт С пункту 1 статті 5 Європейської конвенції з прав людини. Ми не застосовували статтю 6, яка говорить про відсутність або наявність справедливого суду, яку здебільшого застосовують українські громадяни, які звертаються до Європейського суду. В скарзі ми наводимо низку прикладів, які, на нашу думку, беззаперечно свідчать про політичне підґрунтя порушених проти Юлії Тимошенко кримінальних справ", - уточнив він.

"Ми просимо визнати, що під час порушення кримінальної справи щодо Тимошенко під час дій щодо Тимошенко, під час порушення і розслідування кримінальних справ мало місце порушення підпункту С пункту 1 статті 5 Європейської конвенції з прав людини, які говорять про те, що людина може бути затримана тільки в тому випадку, коли є достатні докази, обґрунтовані підозри в тому, що вона скоїла злочин", - додав Сергій Власенко.

Зокрема, захисник Юлії Тимошенко підкреслив, що основою звернення стало затримання екс-прем'єр-міністра Генеральною прокуратурою 24 травня. "Я хочу нагадати, що 24 травня Генеральна прокуратура затримала Тимошенко, відповідно вони затримували її без достатніх підстав, тому що справа була порушена за надуманими ознаками, і саме це ми просимо встановити Європейський суд з прав людини", - пояснив він.

Крім того, Сергій Власенко повідомив, що разом зі скаргою було подано клопотання про надання справі пріоритетного статусу при розгляді. "Окреме клопотання, яким ми просили Європейський суд з прав людини застосувати до справи Тимошенко так звані параграфи 39, 40 і 41 Регламенту Європейського суду. Мова йде, зокрема, про надання цій справі пріоритетного статусу і надання можливості розгляду заяви Юлії Тимошенко в пріоритетному режимі", - зазначив захисник.

"Якщо Європейський суд задовольніть скаргу, то це означатиме, що Європейський суд визнає, що справи проти Тимошенко не мають нічого спільного з кримінальним переслідуванням, а є політично вмотивованими та сфальсифікованими. Також слід зазначити, що Україна має низку зобов’язань по виконанню рішень Європейського суду з прав людини, тобто для України рішення Європейського суду не носить факультативний характер. Україна зобов’язана виконувати всі рішення Європейського суду з прав людини", - підкреслив Сергій Власенко.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.