|
Напад на «Сяйво»
Автор/джерело - © «Аратта-Україна»
|
Дата публiкацiї - 26.04.2006 12:52 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=145
З кожним роком проблема продажу книжок українського виробництва не тільки не слабшає, але й дедалі поглиблюється, особливо в контексті підвищення вартості Київської нерухомості в центрі міста.
| Гарний шматок Київської нерухомості | Останній приклад – столична книгарня "Сяйво", яка за тиждень подає позов до Апеляційного суду міста Києва.
На другий день після виборів Солом'янський районний суд м. Києва вирішив справу на користь позивачів до книгарні, за якими, зі слів директора "Сяйва" Марини Довгої, стоїть новообраний мер столиці Леонід Черновецький.
До самодостатньої книгарні "Сяйво" застосовано класичну рейдерську схему відбирання бізнесу. Але в даному разі можновладних рейдерів цікавить не так бізнес, як нерухоме майно книгарні в центрі Києва – наподалік Бесарабського ринку – гарний шматок Київської нерухомості і чудове місце для розміщення ще одного банку або "елітного" магазина.
Застосована схема є добре відпрацьованою: перший крок – захопити якійсь відсоток акцій через суд, наступний (якщо не виходить підкуп, шантаж, залякування, бунт акціонерів проти власного директора) – довести судовою тяганиною підприємство до банкрутства, потім – "жест доброї волі": збільшення статутного фонду підприємства, але за умови зміни головного бухгалтера та менеджера. Така є схема, проте можливі варіанти, за якими в центрі Києва вже зникли всі "малоприбуткові" торгівельні підприємства.
Директор книгарні "Сяйво" Марина Павлівна Довга поки що є першою людиною, яка погодилася відверто говорити на цю тему й озвучувати всі прізвища. Добра нагода поцікавитися, чиїми стали приміщення колишніх гастрономів, книгарень, аптек? Хто є фактичними власниками приміщень, в яких нині продаються елітні годинники та хутра? Можна впевнено говорити, що рейдерство – це улюблений бізнес (чи хоббі?) деяких українських можновладців.
Книгарня "Сяйво" була відкрита в лютому 1944 року на Великій Васильківській, 6 (довгий час це була вулиця Червоноармійська). На фасаді магазина – 8 меморіальних дощечок найвідоміших українських літераторів, що були постійними відвідувачами книгарні і вважали це місце своїм літературним клубом. Приміщення книгарні (367 кв. метрів) було колись у списку культурних пам'яток. Зараз в двох залах книгарні продається найрізноманітніша література на будь-який вибір.
За інформацією Національного Альянсу |
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|