Правозахисники утворили Комітет захисту від політичних переслідувань

Автор/джерело -  © Радіо Свобода



Дата публiкацiї - 5.08.2011 13:06 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=14827

Українські правозахисники та дисиденти радянської доби заявили про створення Громадського комітету захисту від політичних репресій в Україні.

Про це на прес-конференції повідомили голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров та колишній в’язень сумління Василь Овсієнко.

Необхідність такого кроку вони пояснюють тим, що починаючи з весни 2010 року в Україні відновилися політичні переслідування опонентів чинної влади.
За словами організаторів комітету, безсумнівне політичне підґрунтя мають кримінальні справи проти учасників «підприємницького майдану», членів організації «Тризуб», які спиляли голову погруддю Сталіна, а також проти колишніх урядовців Юлії Тимошенко, Євгена Корнійчука, Валерія Іващенка.

За словами Євгена Захарова, найочевиднішими є протиправні дії вжиті щодо колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

«Це взагалі нечувано, щоб слідчий диктував обвинуваченому, в якому режимі йому знайомитися зі справою, – наголосив правозахисник на деяких аспектах затримання екс-урядовця. – Жодної законної підстави для позбавлення Луценка волі не було. Ця справа є, безумовно, політичною».

Політичні справи фабрикують «винахідливо»

Василь Овсієнко, який у радянської часи за свої політичні погляди відсидів 14 років, зазначив, що хоча зараз ситуація істотно різниться від того, що було в часи СРСР, проте інколи влада діє із суто радянським лукавством.

«Якщо тепер вигадують справу про те, що чотири підприємці, які навіть не були знайомі між собою, але всі раніше мали судимості, вступили в злочинну змову з метою зруйнувати плитку на майдані Незалежності – ну, це треба мати фантазію неабияку. Проти нас фабрикували справи про крадіжки, опір міліції», – зазначив Овсієнко.

Громадський Комітет захисту від політичних переслідувань є позапартійним неполітичним об’єднанням правозахисників радянського та сучасного періодів. Комітет буде відслідковувати ситуацію та надавати допомогу жертвам політичних переслідувань. Його діяльність фінансуватиметься з грантів міжнародних неурядових організацій.

Регіонали висловлюють підозри, що правозахисників надихає опозиція

Заступник голови фракції Партії регіонів, член парламентського комітету з питань правосуддя Вадим Колесніченко, називає подібну ініціативу політичною, а не правозахисною.

«Це лише політичний піар, тому що жодні правозахисники ніколи не об’єднуються в якісь комітети. Це мені нагадує політичний проект тих, хто сьогодні називає себе опозицією», – зауважив депутат-регіонал.

За словамси Колесніченка, для відстоювання прав людини в Україні створення подібних комітетів нічого не дасть.

Між тим, правозахисники вже мають перші здобутки. Так, після їхнього втручання пом’якшили обвинувачення проти активістів «Тризубу», які відпиляли голову погруддю Сталіна. З хуліганства ці дії перекваліфікували на пошкодження майна Компартії. Євген Захаров зазначив, що подібні погруддя є образливими для багатьох співвітчизників, отже, їх знищення не можна кваліфікувати як образу суспільства, що є однією з головних ознак хуліганства.

Від “Аратти”: спеціально для нардепа Колесніченка інформуємо, що за радянських часів в УРСР існувала правозахисна організація Українська Гельсинська спілка, яка, власне й об'єднувала правозахмсників.

І що цікаво, - тодішня комуністична влада реагувала на правозахисників приблизно так само, як нині реагує Партія регіонів. Щоправда, поки що регіонали не проголосували у парламенті дві статті у Кримінальний кодекс: "за підривну пропаганду проти Партії регіонів" та "за поширення завідомо брехливих чуток, які паплюжать українську дісність та основи політики Партії регіонів", а також не внесли поправку у Конституцію, яка визначає "направляючу і спрямуючу роль Партії регіонів". Але, судячи з тенденції - це ще попереду.

Адже не даремно Президент Віктор Янукович заходився міняти Конституцію.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.