Влада вирішила заглибитися у кишені киян: ТКЕ віддадуть у концесію

Автор/джерело -  © ТСН



Дата публiкацiї - 16.08.2011 19:10 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=14975

Голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов вважає передачу в концесію об’єктів теплоенергетичного комплексу столиці альтернативним варіантом для залучення необхідних інвестицій для їх реконструкції.

"У мене ніколи не було сумнівів в плані того, яким чином треба розвивати житлово-комунальну сферу і вирішувати проблему, наприклад, теплоенергетики. Навіть будучи міністром, я був активним прибічником того, щоб приватний бізнес і влада вирішували проблеми спільно. І якщо ми притягнемо на умовах концесії значні інвестиції в розвиток теплоенергетики міста, адже йдеться про декілька мільярдів доларів, а таких грошей немає ні у країни, ні у міста, - це дозволить врегулювати критичну на даний момент ситуацію", - вважає Попов.

Попов також відмітив, що аварійність об'єктів ТКЕ з кожним роком збільшується, а у зв'язку із зростанням цін на газ і електроенергію місто знаходиться в тупиковому положенні, оскільки не може підняти тарифи до економічно обгрунтованих і, у зв'язку з цим необхідно постійно знаходити у бюджеті гроші, щоб компенсувати цю різницю.

Тому, на думку Попова, об'єктивним варіантом для виходу з ситуації, що склалася, являється концесія, завдяки якій місто зможе притягнути необхідний об'єм інвестицій.

Як повідомлялося, раніше заступник голови Київміськадміністрації Олександр Пузанов повідомив, що Київ сумнівається в доцільності передачі в концесію об'єктів теплоенергетичного комплексу міста.

Нагадаємо, в червні КМДА виступала категорично проти продажу комунальних підприємств міста, зокрема, "Київводоканалу" і "Київенерго".

Від “Аратти”: пан Попов навряд чи не розуміє, що передача об'єктів ТКЕ в концесію означатиме, що тарифи будуть зростати, при чому, до "небес", оскільки кожен інвестор вкладатиме кошти виключно з метою отримання прибутку. Якомога більшого і швидкого.

ТКЕ столиці є монополістом, тому громадяни фактично позбавлені конституційного права вибору постачальника послуг.

Чи є альтернатива? Звичайно є. Як ми вже неодноразово зазначали, альтернатива монополізму і дороговзні послуг ТКЕ полягає у відмові від реліктового централізованого тепло-водопостачання. Сучасні будинкові та індивідуальні прилади опалення і нагрівання води і високоефективні, і швидко окупаються. А головне - їхня ексвплуатація вимагає затрат, на порядки менших, ніж утримання і експлуатація совкових монстрів.

Однак, тут винакає, як зараз модно казати, конфлікт інтересів. Громадян і олігархів. Адже підприємства ТКЕ вже давно прихватизовані відомими всім особами. І перебуваючи на папері глибоко збитковими, ці підприємства буквально несуть золоті яйця. З кишень громадян у кишені власників, чиї інтереси так активно захищає Попов.

І цей чиновник хоче стати мером столиці? Ми думаємо, що нам, киянам, одного Космоса цілком достатньо, аби не привести іншого.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.