Україна для людей. На Луганщині міліція не пускає дітей у школу

Автор/джерело -  © Український тиждень



Дата публiкацiї - 2.09.2011 16:56 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=15100

Працівники відділу освіти Брянківської міськради спільно з міліціонерами сьогодні не пустили дітей селища шахти Вергилівська в школу № 21.

Про це повідомила прес-служба Луганського обкому Комуністичної партії України з посиланням на депутата Луганської облради Максима Чаленка.

За його словами, вчителі змушені сьогодні проводити урок краєзнавства на вулиці.

«Через те, що Брянківські чиновники не хочуть виділити фінансування на утримання школи, діти змушені вчитися на вулиці. Установу намагаються закрити незаконним способом. Справа розглядається в суді, рішення не винесено. Тим не менш, мерія запропонувала батькам перевести учнів в інший заклад: з Брянки - в селище Комісарівська в Перевальському районі (Луганська область). Це майже 3 км по бездоріжжю. Туди в суху погоду дістатися складно, а в дощ – і говорити нема про що», - зазначив депутат.

За його словами, питання збереження школи в Брянці обговорювалося на сесіях Луганської облради не раз.

«Голова облради Валерій Голенко обіцяв особисто зайнятися цим питанням. Він погодився, що якщо стався такий соціальний вибух, коли люди змушені сидіти під стінами школи, виходити на акції протесту, подавати в суди, щоб відстояти право своїх дітей на освіту, значить, закривати саме цю школу категорично не можна. Він сам про це говорив на сесії. Підсумок такий: діти не змогли зайти в школу, тому, що грізні «мужі в погонах» їх просто не впустили», - підсумував Чаленко.

Депутат також додав, що обласна влада обіцяла придбати для транспортування дітей до навчального закладу в інший населений пункт спеціальну техніку. В результаті подарували школярам 12-місний мікроавтобус «Газель». Всього в селищі шахти Вергилівська проживає 41 учень.

Як повідомлялося раніше, міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявляв, що 1 вересня навчання розпочнеться навіть в тих школах, навколо закриття яких усе ще тривають судові розгляди.

При цьому міністерство освіти спростувало раніше оприлюднену інформацію про те, що в Україні з лютого 2010 року було закрито 640 шкіл. Відомство заявило, що з минулого року до сьогоднішнього часу було закрито 315 шкіл: впродовж 2010 року 115 шкіл і в 2011 році – 200.

У міністерстві також відзначили, що за останні 20 років, у зв'язку з погіршенням демографічної ситуації, кількість учнів у системі загальної середньої освіти зменшилася майже на 40%, а кількість шкіл на 7%.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.