Табачник замовив собі “одобрямс”

Автор/джерело -  © DW



Дата публiкацiї - 24.10.2011 19:57 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=15617

У понеділок студентам сотні українських вузів запропонували взяти участь у Всеукраїнському референдумі щодо законодавчих змін в освіті. Експерти назвали це опитування маніпуляцією на догоду міністерства освіти.

На референдум винесено сім запитань, серед яких: чи знаєте ви про нову редакцію закону «Про вищу освіту»; чи підтримуєте підняття стипендії до рівня прожиткового мінімуму; незмінність плати за навчання контрактників впродовж всього терміну навчання і, нарешті, чи ви «за» якнайшвидше ухвалення нової редакції закону.

Офіційною метою референдуму є вивчити думку студентів щодо освітніх реформ та підвищити правову обізнаність, каже представник ініціативної групи, голова Національного студентського союзу Анатолій Ігнатович. Ініціатива референдуму була схвалена міністерством освіти, із відповідними листами на адресу вишів, аби ті сприяли організації опитування.

Результати референдуму органи студентського самоврядування планують оприлюднити у вівторок й надіслати до парламенту, Адміністрації Президента та кабміну. Прогнозовано участь близько ста тисяч студентів.

«Дешева маніпуляція»

Утім, експерт освітніх програм Центру дослідження суспільства Інна Совсун в інтерв’ю Deutsche Welle заявила, що за формою цей, так званий «референдум», немає жодного юридичного статусу і наслідків, і до того ж є сумнівним з точки зору соціології. Це опитування, задля створення видимості демократичності політики і підтримки діяльності міністерства освіти, переконана експерт. Все заради однієї мети, запевняє Совсун, - «проштовхнути» законопроект.

За її словами, запитання в анкеті складені у такий спосіб, що передбачають лише позитивну відповідь, тому передбачити результат не важко. Отже це радше суцільна маніпуляція студентською думкою, додала вона. Загалом експерт вважає законопроект суперечливим, й таким, що потребує доопрацювань, він звужує автономію і суттєво централізує освіту. Вона також припускає, що навіть попри сумнівність опитування, реальні результати громадськість навряд чи дізнається.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.