|
Що важливіше для Януковича: “закатати в асфальт” Тимошенко, чи бути Президентом?
Автор/джерело - © DW
|
Дата публiкацiї - 9.11.2011 11:36 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=15769
Європейські експерти занепокоєні висуненням нових обвинувачень проти Юлії Тимошенко. Київ грається у небезпечну політичну гру, наслідком якої може стати втрата всіх європейських здобутків України.
Аналітик Центру Європейської політики Аманда Пол вважає, що нинішні події довкола кримінальних обвинувачень проти колишнього українського прем'єр-міністра Юлії Тимошенко на руку тим силам, що скептично ставляться до зближення Києва та Брюсселя. На її думку, нині багато хто в Європі сприймає дії Києва як свого роду політичну гру з метою виторгувати собі більше вигод у обмін на звільнення Тимошенко. Серед іншого – чітко прописану європейську перспективу України.
Утім, застерігає експерт, результат цієї гри може бути цілком протилежним до того, що очікують у Києві. Адже нинішнє небажання керівництва України відмовитися від принципу вибіркової юстиції, надати можливість проведення чесного суду над Юлією Тимошенко, а також декриміналізації економічних статей можуть зіграти на руку скептично налаштованим до зближення України з ЄС європейським силам як привід, щоби заморозити цей процес.
Справа не лише в Тимошенко
Разом з тим експерт вважає, що й звільнення Юлії Тимошенко не вирішило б усіх проблем. Такий крок, на думку Аманди Пол, був би, звісно, позитивно сприйнятий на Заході. Але від цього проблеми з верховенством права в Україні не зникли б. Брюссель же найбільше занепокоєний саме тим, що українська судова система в принциці, а не лише в конкретному випадку Тимошенко, діє вибірково і є корумпованою.
Брюссель теж має змінити тактику
У той же час певні кроки мають бути зроблені і з боку самого Брюсселя, переконана експерт. Брюсселю не варто залишати Київ у стані невизначеності, наголошує аналітик. Аманда Пол вважає, що ЄС конче необхідно розробити зважену стратегію щодо України, в якій містилася б чітка європейська перспектива. Адже лише в цьому випадку можна сподіватися на якісь демократичні зрушення в цій країні.
На думку Аманди Пол, якби ЄС будувала свою стратегію щодо України, керуючись лише справою Тимошенко, це було б дуже «короткозорою політикою». Тому Брюссель має орієнтуватися на більш широку картину того, що відбувається. Адже відносини Брюсселя та Києва мають вплив на увесь регіон. |
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|