Передвиборчі фішки. Мільйонери Тгіпко і Азаров мріють платити більше

Автор/джерело -  © ТСН



Дата публiкацiї - 14.11.2011 11:46 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=15804

Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко оприлюднив законопроект, згідно з яким вже з 1 січня запропоновано ввести податок на багатство, яким будуть обкладати все - від коштовностей і яхт до нерухомості і землі.

Це дозволить виручити для пенсіонерів 800 млн грн на рік. Депутати готові підтримати ініціативу Кабінету міністрів, щоб скоротити "колосальний розрив" в доходах населення. Але експерти називають це популізмом, оскільки існує легальна можливість ухилитися від сплати нового податку, пише Комерсант-Україна.

Податок на багатство не скасовує інші платежі, наприклад, збір за першу реєстрацію автомобіля або мита, а є доповненням до них. Наприклад, до податку на нерухомість, який запускається з 1 липня, один раз в рік тим, кого міністерство Тігіпко визнає багатими, доведеться сплатити 2% мінімальної зарплати (МЗ) за 1 кв м квартири площею понад 300 кв м. Ця ж ставка буде застосовуватися при володінні будинком площею від 600 кв м.

З землі несільськогосподарського призначення площею понад 0,5 га потрібно буде платити 5% від нормативної оцінки ділянки або 25% від оцінки землі в області. За володіння легковим автомобілем або мотоциклом з об'ємом двигуна від 4000 куб. см і 800 куб. см відповідно громадяни заплатять 20% МЗ за кожні 100 куб. см. Власники літаків і вертольотів будуть платити по 0,2% МЗ за 1 кг ваги, а податок для водних суден в 20% МЗ буде прив'язаний до потужності двигуна.

При покупці годинників, телефонів, зброї, ювелірних виробів з дорогоцінних металів вартістю понад 2 тис. євро, а також взуття, одягу, хутра, антикваріату вартістю від 3 тис. євро необхідно буде протягом місяця сплатити 10% їх вартості. Ця ж ставка буде додатково сплачуватися при ввезенні товару фізособою в Україну.

Депутати практично усіх парламентських фракцій на словах підпримують запропонований законопроект, проте директор центру соціально-економічних досліджень "CASE-Україна" Дмитро Боярчук сумнівається, що депутати підуть проти своїх інтересів і зважаться прийняти закон у запропонованій редакції.

Якщо ж це відбудеться, податок, на його думку, має діяти довше п'яти років. Експерт попереджає, що наявність можливостей ухилятися від податку ставить під сумнів отримання 800 млн грн на рік. Наприклад, землю можна дробити на ділянки менше 0,5 га, зареєструвавши їх на кількох чоловік, а дорогий годинник і телефон - ввозити за заниженою митною вартістю або як особисті речі.

Нагадаємо, у серпні група з 16 заможних жителів Франції, серед яких бізнесмени і топ-менеджери, підписалися під закликом підняти податки для багатих, щоб ті зробили свій внесок в оздоровлення французької економіки.

Наразі уряд Франції планує зібрати до бюджету додаткових 200 мільярдів євро за рахунок введення 3% податку на зарплати розміром понад 500 тисяч євро на рік.

У США президент Барак Обама також підтримав ідею американського мільярдера Уоррена Баффета про підвищення податків для заможних американців, що допомогло б знизити бюджетний дефіцит і рівень держборгу країни.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.