Сайт WikiLeaks оприлюднив компанії у 25 країнах, які пропонують технологічні рішення для ведення спостереження за людьми через телефонні переговори, інтернет-з’єднання та смс.
Так, на сайті WikiLeaks розміщено інтерактивну карту, де можна подивитись, які компанії займаються спостереженнями за людьми і через які засоби.
"Масове прослуховування всього населення - це не лише реальність, це секретна нова індустрія, яка охоплює 25 країн", - зазначається на сайті.
"Wikileaks проливає світло на цю таємну індустрію, яка процвітала з вересня 2001 року та коштує мільярди доларів на рік", - зазначається на сайті.
"Ця індустрія на практиці не регулюється. Розвідувальні агенції, збройні сили та поліція можуть тихо та таємно перехоплювати дзвінки, брати інформацію з комп'ютерів без допомоги чи відома провайдерів. Фізичне перебування користувача можна визначити за допомогою його мобільного телефона, навіть коли той перебуває в режимі "stand by".
"Телекомунікаційні компанії є наступними, коли справа стосується розкриття владі інформації про клієнтів – незалежно від країни", - зазначається на сайті
Україна опинилась у списку країн, де є компанії, що пропонують технологічні рішення для стеження за людьми.
Так, за даними WikiLeaks, у нашій країні у цій сфері працюють дві компанії: "Альтрон" та "Дельта".
"Альтрон" працює у Харкові. За інформацією WikiLeaks, вона займається аналізом телефонних переговорів та інтернет-з'єднань.
"Дельта" розташована у Києві і, за даними сайту, займається аналізом телефонних переговорів.
Клієнтами компанії "Альтрон" є Міністерство внутрішніх справ, Міноборони, СБУ, Державна податкова адміністрація, Укрзалізниця, оператори мобільного зв'язку "Київстар", МТС, "Укртелеком", "Лайф" та "Білайн".
На сайті компанії "Дельта" немає інформації про клієнтів. Але написано, що серед послуг, які вона надає, є спеціальні аудіометоди для моніторингу та спостереження.
Серед продуктів компанії зазначаються системи збору, запису та подальшої обробки інформації, яка передається через телефонну мережу.
Також серед продуктів зазначене програмне забезпечення для декодування інформації, яка передається через мережу з комутацією пакетів відповідно до протоколів HTTP, електронної пошти - SMTP, POP3, IMAP4; електронної пошти через веб-сторінки по HTTP - Yahoo, Rambler, Yandex та інші; Мессенджери - ICQ, MSN, чати - IRC ; передачі файлів – FTP тощо.
Учора, 1 грудня, WikiLeaks повідомив, що планує розказати про те, як держави стежать за своїми громадянами.
Масштабна публікація нових даних на WikiLeaks, про яку оголосив Ассанж, стала першою від 24 жовтня 2011 року. Тоді низка світових ЗМІ повідомила, що скандально відомий ресурс призупиняє розміщення даних через проблеми з фінансуванням.