Україна втратила два мільярди гривень через зрив військового контракту?

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”



Дата публiкацiї - 17.02.2012 03:06 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=16710

Державна фінансова інспекція України визнала Харківське конструкторське бюро машинобудування імені Малишева винним у зриві контракту на поставки до Іраку українських БТРів. Представники «оборонки» обурені такою заявою.

Кілька партій БТР-4 мали надійти до Іраку минулого року

Ще минулого року до Іраку мали надійти кілька партій БТР-4 в рамках масштабного проекту озброєння іракської армії, повідомляє Українська служба Бі-бі-сі.

Голова Держфінінспекції Петро Андреєв вважає, що внаслідок зриву контракту Україна втратила сотні мільйонів гривень.

"Через діяльність керівників харківського підприємства Україна втратила контракт на два мільярди гривень. Гроші, які були виділені на доробку БТРів з урахуванням вимог НАТО, направлені на депозит в один з комерційних банків", - заявив Андреєв.

На брифінгу у середу голова Держфінінспекції сказав, що гроші під невигідний відсоток були розміщені в банку, де засновником є сам керівник Конструкторського бюро, керівником фінансової установи був його син, а роботи, які мали бути профінансовані, за його словами, не виконувалися.

Згідно з умовами першої частини великого контракту від 2009 року протягом трьох років до Іраку мали б бути поставлені більше 400 БТРів харківських виробників, шість військово-транспортних літаків АН-32 та кілька військових вертольотів Мі-8. Передбачалася поставка нових українських танків “Оплот”.

За оцінкою військових експертів, угода з Іраком могла стати найбільшою за всю історію збройного бізнесу України, вивести Київ до когорти найбільших постачальників озброєння у світі, а також дати можливість Україні отримати ширший доступ на ринки близькосхідних країн.

Водночас ще раніше від військових експертів лунали застереження про можливі ризики для України через сумніви у її спроможності виконати масштабний іракський контракт.

Заяви Андрєєва обурили в керівників держконцерну "Укроборонпром"

"Україна виконує контракт на поставку озброєнь в Ірак. Немає підстав говорити про те, що цей контракт зірваний",- заявив гендиректор "Укроборонпрому" (у його структуру зараз входить ГК "Укрспецекспорт") Дмитро Перегудов, пише «Українська правда».

За його словами, у цей час "чотири з шести літаків Ан-32 прийняті іракським замовником після технічної інспекції". За перші два літаки іракська сторона повністю перерахувала кошти ГК "Укрспецекспорт" згідно з контрактом, уточнив Перегудов.

Він також зазначив, що на Харківському заводі ім. Малишева завершується виробництво другої партії бронетехніки для Іраку в кількості 62 одиниці. В. о. генконструктора ХКБМ Олександр Веретенніков назвав слова Петра Андрєєва "вигадкою".

"Людина має усвідомлювати те, що вона каже. Особисто я не збираюся вступати з ним (Андрєєвим) у полеміку",- сказав Веретенніков.

А гендиректор підприємства "Завод ім. Малишева" Микола Бєлов дізнався про зрив іракського контракту від видання. "Завод працює за планом по виробництву техніки для Іраку. Ми чекаємо лише приїзду замовника", запевнив він. Контракт із міністерством оборони Іраку на поставку шести літаків Ан-32 і 420 одиниць бронетранспортера БТР-4 був укладений дочірнім підприємством "Прогрес" держкомпанії "Укрспецэкспорт" в 2009 році. Контракт фінансується США в рамках витрат на надання військової допомоги іноземним державам і становить $2,4 млрд.




Довідка.

Наприкінці 2009 року Україна і Ірак підписали контракт на поставку 420 машин БТР-4 на загальну суму 457,5 млн. дол.

Основний виконавець контракту – Харківське конструкторське бюро ім. Морозова (ХКБМ), співвиконавець – Державне підприємство «Завод ім. Малишева» (м. Харків). Вартість всього великого контракту, яким передбачені, зокрема, поставки з України до Іраку літаків Ан-32 і ремонт авіатехніки, становить 2,4 млрд. дол.

Колісні БТР-4 розроблені конструкторами ХКБМ. Перша партія БТР-4 для Іраку була виготовлена на виробничій базі КБ ім. Морозова, і в кількості 26 одиниць відправлена замовнику з території заводу ім. Малишева 20 квітня 2011 року.

БТР-4 призначено для транспортування особового складу мотострілкових підрозділів і їх вогняної підтримки в бою. БТР-4 використовується для оснащення підрозділів, здатних вести бойові дії за різних умов, зокрема в умовах застосування супротивником зброї масового ураження. БТР-4 може бути базовою машиною для оснащення спеціальних сил швидкого реагування і морської піхоти, виконувати поставлені задачі як вдень, так і вночі, у різних кліматичних умовах, на дорогах з різним покриттям і в умовах повного бездоріжжя. Діапазон робочих температур навколишнього повітря від -40 до +55 °С.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.