|
Євродепутат вважає, що у стосунках України з ЄС - застій
Автор/джерело - © DW
|
Дата публiкацiї - 24.02.2012 11:28 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=16803
Депутат Європарламенту Павел Ковал закликав Україну зупинити подальше охолодження відносин з ЄС. Водночас він вказав на неготовність українського суспільства до змін.
Євродепутат Павел Ковал висловив занепокоєння охолодженням відносин України та ЄС. Одним з проявів саме такої тенденції він вважає послаблення ролі в українській державній політиці урядового та парламентського комітетів з євроінтеграції. «Бачу, що вплив цих структур якось розмивається», - сказав Ковал у Києві під час зустрічі з журналістами. Депутат Європарламенту перебуває в Україні на чолі делегації європарламентарів, які приїхали для участі у 18-му засіданні комітету з парламентської співпраці між Україною та Європейським Союзом.
Крім Києва, у вівторок та середу засідання комітету відбулися в Івано-Франківську, а євродепутати зустрілися з керівництвом Верховної ради України та своїми колегами від провладних та опозиційних фракцій. За підсумками цих зустрічей, а також бесід з представниками української інтелігенції в Ковала «склалося враження, що в державі немає готовності до змін». Урядова партія не готова передати владу, а опозиція не готова ту владу взяти й запропонувати власну програму, наголосив євродепутат.
Для євродепутата не повинно бути перешкод
Водночас Ковал зауважив, що почуває себе в Україні, як у демократичній країні, хоча й відмовився коментувати, чому українська сторона не бажає вирішити проблему переслідування опозиції, зокрема звільнення Юлії Тимошенко.
Як відомо, цього тижня депутатці Європарламенту від Чехії Зузані Ройтовій не вдалося зустрітися в Качанівській колонії з українським екс-прем’єром. Відповідаючи на запитання DW про ставлення до цього факту, Коваль не приховував свого роздратування: "Я вважаю, що немає жодних перешкод, аби якийсь конкретний депутат зустрівся з політиком, яка перебуває в тюрмі. Я дуже здивований, що з цього роздувається велика політична справа". Раніше Ковал заявляв, що він сам готовий зустрітися з Тимошенко, щойно отримає на це дозвіл.
Порушивши тему майбутніх парламентських виборів в Україні, євродепутат пообіцяв, що Європейський парламент обов’язково надішле на цю подію своїх спостерігачів. Він також наголосив, що в Європарламенті не радять українським колегам змінювати виборчий закон безпосередньо перед голосуванням. Ковал не вірить у можливість жорстких заходів проти України навіть у разі, якщо вибори відбудуться зі значними порушеннями демократичних стандартів.
Невикористаний потенціал Євро-2012
Павел Ковал упевнений, що в подальшому слід розвивати не лише відносини України з ЄС, а й двосторонні польсько-українські стосунки. Він звернув увагу на важливість молодіжного обміну, сприяти якому могло б розширення стипендіальних програм. Ковал вказав також на важливість інвестиційної співпраці. «Тут вкрай важливими є зустрічні кроки з українського боку», - сказав євродепутат.
Ковал вказав також на втрачені шанси зближення українського і європейського суспільств під час підготовки до Європейського чемпіонату з футболу. Це майбутнє спортивне свято стала підґрунтям лише для бізнес-подій, але не суспільних подій, зазначив Коваль. «Ніхто не організував, скажімо, жодного тематичного конкурсу між українськими та польськими школярами, ніхто не влаштував музичного фестивалю», - нарікає депутат.
Напівжартома Павел Ковал висловив переконання в тому, що якби це була спільна німецько-російська спортивна подія такого масштабу, то «напевне була би влаштована велика виставка про німецько-російські стосунки, були би перекладені зо два десятка книжок, запустили б додаткову нитку газогону, а футбольний м’яч був би лише доповненням до цього».
|
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|