Російські експерти прогнозують зрив постачань туркменського газу в Україну

Автор/джерело -  © РБК-Україна



Дата публiкацiї - 21.12.2006 17:15 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=1735

Російські експерти говорять про можливі зриви газопостачань з Туркменістану до України у зв'язку із смертю Президента країни Сапармурата Ніязова.

Так, аналітики Deutsche UFG критично оцінюють перспективи збереження умов газових домовленостей між Туркменістаном і Росією. Експерти нагадують, що в січні 2006 р. компанії "Газекспорт", "Нафтогаз України" і RosUkrEnergo підписали угоду, відповідно до якої газ для постачань до України купується в Туркменістані, Узбекистані та Казахстані. Частка російського газу в постачаннях для України незначна. Якщо смерть С.Ніязова спровокує політичну нестабільність і безлади в країні, це може привести до зриву постачань туркменського газу RosUkrEnergo та Україні.

У разі такого повороту подій Україні доведеться шукати інші джерела газу. Цілком імовірно, що українські власті звернуться до Росії. Але Газпром навряд чи зможе знайти додаткові об'єми газу за короткий строк. В результаті Газпром може опинитися не в змозі виконати всі свої контрактні зобов'язання, що обернеться недопостачею газу деяким споживачам в Росії, Європі або, що представляється вірогіднішим, країнах ближнього зарубіжжя.

Разом з такою думкою більшість російських експертів вважають, що нові власті Туркменістану не стануть різко змінювати умови роботи. Тому ризики в "газових відносинах" Туркменістан-Росія оцінюються як "мінімальні".

Від “Аратти”: Беручи поправки на “незалежність” російських експертів від примх кремлівського керівництва, можна стверджувати, що газпроміське лоббі намагатиметься використати смерть Тукменбаші для тиску на Україну. Аби отримати у власність ласу українську ГТС. Тим більше, що маленька Грузія дала великим кремлівським босам гарного копняка. Сьогодні в Україні навряд чи знайдеться державний керівник здатний на щось подібне до грузинського варіанту. Особливо - в правлячій коаліції, яка напряму залежна від закордонних спонсорів.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.