Інноваційна теорія двох фізиків стверджує, що душу утворюють квантові речовини і вона є частиною Всесвіту

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”



Дата публiкацiї - 9.11.2012 03:29 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=18946

Передсмертні відчуття з’являються у людини, коли квантові субстанції, які формують душу, залишають нервову систему і виходять у Всесвіт.

Таку квазі-релігійну теорію висунули почесний професор у відділенні анестезіології і психології і директор центру досліджень з Університету Арізони Стюарт Хамерофф і британський фізик Роджер Пенроуз, пише The Daily Mail.

На думку вчених, сутність нашої душі знаходиться всередині структур, так званих мікротрубул, які є частиною головного мозку. Вони також стверджують, що наш досвід свідомості є результатом квантової гравітації ефектів у цих мікротруболах.

Таким чином, виходить, що наша душа - це більше ніж просто взаємодія нейронів у головному мозку. Вчені допускають, що душа, насправді, побудована з самої тканини Всесвіту і, можливо, існує з незапам’ятних часів.

Концепція даної теорії схожа із буддистським та індуїстським уявленням про те, що свідомість є невід’ємною частиною Всесвіту. Про це стверджували російський вчений Налімов і український академік Вернадський. Останній запровадив окреме визначення для енергетичної оболонки Землі - ноосферу (ноосфера (від гр. nооs - розум) - сучасний стан еволюції біосфери в геологічній історії Землі, дослівно означає "розумна оболонка Землі" - прим.«Аратти»).

Виходячи з усього цього, Стюарт Хамерофф вважає, що під час передсмертних відчуттів, мікротубули втрачають свій квантовий стан, однак інформація у них не руйнується, а просто залишає тіло і прямує у космос.

"Якщо пацієнта "витягають з того світу", інформація повертається до мікротубул і він потім зможе сказати, що пережив клінічну смерть", - каже професор.

"Якщо ж пацієнта не врятували і він помирає, то, цілком можливо, що ця квантова інформація може існувати поза тілом, невідомо впродовж якого часу, так само як і душа", - зазначає вчений.

Проте ця теорія піддавалася серйозній критиці і вважається суперечливою в науковому співтоваристві.

Тим не менш, Хамерофф вважає, що дослідники вже починають оцінювати її, оскільки квантові ефекти, як було нещодавно доведено, стоять за багатьма біологічними процесами, такими як нюх, навігація птахів і фотосинтез, зазначає «Українська правда. Життя».


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.