Кохання насправді зводить з розуму?

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”



Дата публiкацiї - 14.11.2012 14:25 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=18996

Вчені змогли знайти пояснення тому факту, що закохані люди часто роблять ірраціональні вчинки, які з точки зору здорового глузду здаються абсолютно безглуздими.

Пристрасне кохання Франческа да Ріміні та Пауло Малатесті надихнула не лише Данте на створення образу трагічно закоханих, але й французького скульптора Родена на створення композиції «Поцілунки»

Неврологи за допомогою нової технології сканування людського мозку виявили неймовірні образи, які народжуються під час закоханості. Спроектувавши хімічні реакції, які відбуваються в організмі закоханої людини, вчені виявили, що деякі ділянки мозку стають надзвичайно активними, а деякі - навпаки, відключаються, повідомляє Кореспондент.net.

Коли людина закохується, відключається лобова кора, яка відповідальна за прийняття рішень. Крім того, дезактивується ділянка мозку, яка управляє страхом і негативними емоціями, тому закохані в більшості своїй почувають себе щасливими і не побоюються можливих негативних подій.

Раніше британські медики довели, що серце може розірватися від любові, страху і горя. За словами кардіохірурга Олександра Ліона, "нездоланний страх, сильний душевний біль або, навпаки, радість можуть призвести до серцевої недостатності", причиною якої є кардіоміопатія стресу, тобто масивний викид адреналіну, який паралізує нижні камери серця і переносить все навантаження на верхні камери. Відкриття Ліона отримало назву "синдром розбитого серця".

Доктор Ліон довів, що адреналін не завжди змушує серце працювати швидше. У деяких випадках він, навпаки, викликає слабкість і паралізує роботу "головного насоса" в організмі, що практично неминуче призводить до смерті. Відкриття синдрому розбитого серця пояснює, чому так багато людей помирають в перші дні після раптової втрати близьких людей.

А ось недавні дослідження науковців-генетиків пролили нове світло на те, як люди вибирають партнерів. Насправді нас приваблюють не позитивні риси характеру або спільність інтересів, а відмінності в геномі.

Протилежності притягуються, - це довели генетики на рівні шостої хромосоми. Ми несвідомо обираємо партнера з прямо протилежним набором генів по гістосумісності, тим самим забезпечуючи здорове потомство.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.