|
Малоросійська губернія. Янукович вже націлився у Митний союз?
Автор/джерело - © Кореспондент.net
|
Дата публiкацiї - 5.12.2012 17:46 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=19193
Україні варто прийняти частину положень Митного союзу, в іншому випадку вона багато що втратить в економічному ракурсі, заявив Президент України Віктор Янукович в інтерв’ю українським журналістам у середу в Ашхабаді.
Варто відзначити, що до цього офіційний Київ досить обережно говорив про можливість вступу України до Митного союзу. Президент Віктор Янукович не раз заявляв, що мова йде не про повноцінне членство, а про співпрацю у форматі 3+1.
Президент зазначив, що питання діалогу України з МС він обговорив з колегою з РФ Владіміром Путіним на саміті глав держав-членів СНД.
"Ми добре розуміємо, якщо ми не знайдемо інструменту співпраці з МС, ми можемо багато втратити, що сьогодні неприпустимо для економіки України. І ось про це йшлося, йшлося про те, що наші пропозиції, які ми обговорюємо вже кілька років поспіль, вони зводяться до того, що нам треба приєднуватися до деяких положень МС, до тих правил, які є в МС, і ми з ними повинні рахуватися", - зазначив Янукович.
На думку українського Президента, РФ була, є і залишається тією ключовою країною, яка згуртовує навколо себе країни СНД. Більше того, Янукович наголосив, що питання МС для України не політичне, а "питання виживання".
Крім того, глава держави пояснив, що у Росії найбільша кількість ресурсів порівняно з іншими країнами союзу. "І про це ми говорили з Владіміром Владіміровічем, яким чином нам вибудовувати відносини з МС", - заявив він.
Говорячи про те, що стратегічні економічні інтереси України можуть постраждати, якщо вона не адаптує деякі положення МС, Янукович заявив, що подібний негатив буде взаємним, а від відсутності України МС також постраждає.
"Товарообіг України з МС понад $60 млрд, і замислитися над цим, і знайти рішення - ми зобов’язані. Це наш обов’язок", - заявив Президент.
Як повідомлялося раніше, Україна не готова до повноправного членства в Митному союзі і хоче домогтися статусу спостерігача. На думку українських експертів, Київ може погодитися на вступ до МС тільки на словах.
|
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|