Четвертий потужний спалах стався на Сонці, що може привести до проблем із радіозв’язком на Землі.
Про це повідомив представник Інституту прикладної геофізики Росгідромета.
"Близько 06.00 середи в тій самій активній області, що і вчора, відбувся спалах класу Х, вже четвертий за два дні. Надзвичайно активна діяльність цієї групи триває, але її геоефективність поки невелика, і основний вплив полягає в погіршенні умов проходження радіохвиль на освітленій стороні Землі під час спалаху", - сказав співрозмовник.
Вчора також стався третій, за останні дні, спалах. Однак метеозалежним людям не варто переживати.
"Викинута корональна маса своїм краєм досягне навколоземного простору 17-18 травня і може викликати помірні магнітні бурі", - заявив представник інституту.
Зазначимо, що спалахи на Сонці діляться на п’ять класів: A, B, C, M і X.
Клас спалахів присуджується залежно від потужності рентгенівського випромінювання. Мінімальний клас A0.0 відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в 10 нановат на квадратний метр. При переході до наступної букви потужність збільшується в десять разів. Найчастіше сонячні спалахи супроводжуються викидами сонячної плазми. У разі якщо хмара плазми досягає Землі, починається збурення геомагнітного поля, більш відомого як магнітна буря.
Останні спалахи стали найпотужнішим сплеском сонячної активності з 23 жовтня 2012 року, коли на Сонці стався рентгенівський спалах класу X1.8.
Фізики та астрономи рапортують про унікальне явище - одразу три спалахи вищого балу в одній області поспіль (NASA)