|
Астрономи знайшли систему з трьома потенційно населеними планетами
Автор/джерело - © Дзеркало тижня
|
Дата публiкацiї - 26.06.2013 14:09 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=20992
Група астрономів з Геттінгенського університету у Німеччині і британського університету в Херфордширі провела нові дослідження зірки Gliese 667C і виявила навколо неї сім кандидатів в екзопланети, три з яких виявилися потенційно населені.
Дослідження прийнято до публікації в журналі Astronomy & Astrophysics.
За словами вчених, шість виявлених екзопланет є досить надійними, а сигнал від сьомої, Gliese 667C-h, може виявитися помилковим. Тим не менш, унікальність системи полягає не у значній кількості планет, а в тому, що її зона населеності (область, де можливе існування рідкої води) виявляється заповненою "до відмови". Три потенційно населені планети в одній системі є в даний час абсолютним рекордом. Окрім того, у Gliese 667C вони займають всі можливі орбіти - для інших планет у зоні населеності просто не залишається місця.
Всі три екзопланети у зоні населеності виявилися суперземлями, тобто їхня маса більша, ніж у Землі, але не настільки велика, як у газових гігантів - Юпітера або Нептуна.
Знайти нові космічні тіла (раніше в околицях Gliese 667C вже були виявлені три екзопланети) вдалося завдяки комбінуванню даних від різних обсерваторій: розташованих у Чилі "Дуже великого телескопа" (VLT) і телескопа Magellan II, спектрографа HIRES, встановленого на 10-метровому телескопі Кека на Гавайях, а також архіву даних приймача HARPS, встановленого на чилійському 3,6 метровому телескопі.
Gliese 667C є частиною потрійної зоряної системи Gliese 667, розташованої за 22 світлових роки від Землі в сузір’ї Скорпіона. Ця найбільш тьмяна зірка в системі і її зона потенційної населеності розташована дуже близько до світила - ближче, ніж, наприклад, орбіта Меркурія.
|
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|