Донецькі нардепи не переймаються виконанням обіцянок

Автор/джерело -  © DW



Дата публiкацiї - 24.07.2013 14:18 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=21233

Півроку роботи Верховної Ради: мажоритарники нагодували виборців пустопорожніми програмами і успішно лобіюють свої інтереси, кажуть у Комітеті виборців України.

Більшість нардепів, обраних за мажоритарною системою, у своїх виборчих програмах не зазначили жодної конкретної обіцянки своїм виборцям. А ті, хто щось і обіцяли, особливо не переймаються виконанням передвиборних декларацій.

Такі тенденції роботи депутатського корпусу Донецької області виявило дослідження обласного відділення Комітету виборців України (КВУ), проведене спільно з громадською мережею ОПОРА.

Абстрактна програма - абстрактна відповідальність

У переважній більшості, депутати-мажоритарники, які працюють уже третю, четверту каденцію, мають найбільш абстрактну програму, зауважив у розмові з Deutsche Welle керівник Донецького відділення КВУ Сергій Ткаченко. Він констатував, що для багатьох депутатство як довічний статус, і вони більше навіть не намагаються пропонувати виборцям якісь конкретні обіцянки.

Ті ж, хто балотувався вперше, найчастіше обіцяли вирішення локальних проблем своїх округів та зменшення тарифів ЖКГ. Популярною обіцянкою було й покращення екологічної ситуації та створення нових робочих місць.

І хоча ще зарано робити якісь остаточні висновки, але тенденції можна помітити вже зараз, зазначає експерт. Так, привертає до себе увагу те, що законодавча активність депутатів слабко відповідає тим обіцянкам, які вони декларували. Фактично ж відбувається лобіювання інтересів власного бізнесу й усунення конкурентів, зауважив Ткаченко.

Донецькі депутати проігнорували запрошення КВУ

"До речі, на обговорення результатів цього дослідження, ми запросили увесь депутатський корпус, обраний за мажоритарною системою від Донецької області - це 21 депутат, усі регіонали, - розповів керівник Донецького відділення КВУ. - Свою участь не підтвердив жоден з них. І лише один пояснив неможливість своєї присутності - перебуванням у цей час за кордоном".

На думку Ткаченка, це свідчить, що депутати не звикли до контролю їхньої діяльності. "Вони упевнені, що отримали такий собі карт-бланш на п’ять років", - каже експерт і доходить висновку, що виборці цікавлять депутатів тільки під час виборів.

Не бачить якогось великого прориву як в країні, так і в Донецькій області від діяльності депутатів-мажоритарників і керівник соціологічної служби Центру політологічних досліджень Кирило Черкашин. Самі ж депутати виправдовують себе і незначним часом роботи, і перешкодами з боку опозиції. Це дуже зручно - списувати бездіяльність на перешкоду з боку опозиції, каже соціолог.

Він звернув увагу на брак важелів, які б допомагали громадянам впливали на діяльність влади, тому вона і переймається власними інтересами, а не проблемами суспільства, каже експерт.

Рада має найменший рівень довіри

Загалом роботу Верховної Ради можна охарактеризувати як неефективну. І це підтверджують усі соціологічні опитування, згідно з якими Верховна Рада має найменший рівень довіри серед інших інститутів влади, зауважує в розмові з Deutsche Welle донецький політолог Ігор Тодоров.

Мабуть, депутати-мажоритарники частину якихось локальних комунальних проблем і вирішують за рахунок доступу до бюджетних коштів. Але ж депутатська робота, перш за все - робота на перспективу, ухвалення законів, які б дозволяли економіці становитися конкурентоспроможною.

На жаль, такої стратегії не відчувається, зазначає експерт.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.