Хроніки «покращення». Українці залишаються серед найбідніших в Європі

Автор/джерело -  © Коментарі



Дата публiкацiї - 5.11.2013 19:54 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=22117

За рівнем купівельної спроможності українці як і раніше залишаються одними з найбідніших жителів Європи, посівши передостаннє місце рейтингу серед 42 держав.

Такі дані щорічного звіту «Купівельна спроможність Європи 2013/2014», підготовленого експертами міжнародної компанії GfK, передають «Подробиці».

Так, середньостатистичний житель нашої країни має майже в шість разів менше грошей на щоденні витрати, ніж звичайний європеєць. За оцінками експертів, в 2013 році купівельна спроможність на душу населення в Україні складе 2,206 тисячі євро.

Купівельна спроможність відображає середню кількість грошових коштів, отриманих кожним жителем держави за рік після сплати податків, і які призначені для покриття щомісячних споживчих витрат, таких як продукти харчування, транспорт, комунальні послуги, подорожі та інші.

Згідно з прогнозами фахівців GfK, у 2013 році сукупний розмір купівельної спроможності європейських країн складе близько 6,8 трильйона євро, а в розрахунку на одного жителя Європи - 12,890 тисячі євро.

За даними дослідження, найбільшу кількість коштів на щоденні потреби мають жителі Ліхтенштейну (58,844 тисячі євро), що в 4,5 рази більше середньоєвропейського значення. Трійку найкращих рейтингу також доповнили Швейцарія (36,351 тисячі євро) і Норвегія (31,707 тисячі євро).

Серед найбідніших країн, крім України, опинилися наші сусіди - Білорусь (2,329 тисячі євро) і Молдова (1,284 тисячі євро), чий показник становить лише десяту частину середнього значення в Європі.

Крім того, згідно з дослідженням, яке щомісячно проводиться компанією GfK Україна, початок осені 2013 відзначився стрімким погіршенням споживчих настроїв українців. Вересневий індекс споживчих настроїв (ІСН) дорівнює 80,6, що на 7,2 пункту менше, ніж у серпні. Це найнижчий рівень за останні півтора року. Найбільше падіння зазнали індекси доцільності великих покупок і очікуваних змін особистого матеріального становища. Одночасно істотно зросли очікування девальвації і безробіття.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.