|
Ґрунт - несподіване джерело антибіотиків
Автор/джерело - © “Аратта-Україна”
|
Дата публiкацiї - 21.11.2013 13:58 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=22265
Університет Макмастера вважає: стійкість бактерій не така страшна. Це позитивний фактор, що стимулює пошук нових антибіотиків.
Торік Центри з контролю і профілактики захворювань США виступили із заявою: надмірне використання антибіотиків у медицині і сільському господарстві призвело до появи патогенів, стійких до всіх відомих антибіотиків, пише Medical News Today.
Притому, за останні 25 років кількість нових антибіотиків різко скоротилася, а левова частка антибіотиків була відкрита ще в 40-60-ті роки минулого століття.
Але співробітники Університету Макмастера пропонують звернути увагу на звичайну землю. На їх думку, це прекрасне джерело бактерій і грибків, які дозволять отримати нові антибіотики. Окреме дослідження дозволило розробити унікальну систему скринінгу. Підсумок: відкритий антибіотик пекискомецин, пов’язаний з новою бактерією, яка живе в Пекіско (Альберта). Результати дослідження опубліковані у вересневому номері Nature Biotechnology.
Також виявлені нові агенти, що виробляють антибіотик рифаміцин. Ще один бонус - протиракова сполука келданаміцин. Заслугою біологів стали і тести, що дозволяють визначити відмінності між двома типами підгруп антибіотиків. Секрет у використанні фрагментів ДНК, пов’язаних з вже відомими класами препаратів.
Ці дані зіставляються з новими штамами бактерій, знайдених у землі. Так вдається виявити нові антибіотики і протиракові з’єднання.
Від «Аратти». Ще на початку ХХ століття, до відкриття антибіотиків, як і в більш давні часи, - до того часу як земля ще не була забруднена різними хімікатами, люди для загоєння відкритих ран використовували звичайний ґрунт, розмішавши його слиною, - просто прикладали таку суміш до ран. Українські козаки широко застосовували лікування землею, яку обмотували павутиною, і вона зупиняла кровотечу. Але тут були свої секрети. Для нас це загрожувало б зараженням крові. Кажуть, що у давні часи дике поле Січі було під енергетичним захистом порогів Дніпра. Вода, яка проходила через пороги, несла потужну енергетику, очищала довкілля, людей. |
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|