Кремль продовжує «діалог» мовою ультиматумів

Автор/джерело -  © Радіо Свобода



Дата публiкацiї - 17.03.2014 15:42 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=23034

МЗС Росії пропонує створити «контактну групу підтримки для України», яка б сприяла перетворенню України на федеративну державу, наданню російській мові статусу другої державної і визнанню українцями права Криму визначити своє майбутнє після «референдуму» 16 березня.

Про це йдеться в заяві МЗС Росії, поширеній сьогодні.

У МЗС Росії вкотре заявили, що не має відношення до кризи в Україні. «Як неодноразово роз’яснювалося російською стороною, нинішня ситуація в Україні створена не нами, а є результатом глибокої кризи української держави, що призвела до поляризації суспільства і різких загострень антагонізму між різними частинами країни. Саме на сприяння подоланню цих суперечностей мають бути спрямовані зусилля міжнародної спільноти», – йдеться в заяві.

За пропозицією Росії, група також має сприяти виконанню угоди про врегулювання ситуації в Україні від 21 лютого 2014 року, «з вилучення нелегальної зброї, звільнення незаконно зайнятих будівель, вулиць і площ».

Крім того, МЗС Росії пропонує «без зволікання скликати за рішенням Верховної Ради України конституційні збори з рівним представництвом усіх українських регіонів для підготовки нової федеративної конституції».

Відповідно до цієї конституції, кажуть у МЗС Росії, має бути закріплений федеративний статус України, її військово-політичний нейтралітет, наданий статус другої державної російській мові, захист прав людини і меншин, а також заборона втручатися в справи церкви.

Проект конституції у МЗС Росії пропонують виносити на всенародний референдум.

Після схвалення нової конституції в Росії хочуть проведення «при широкому і об’єктивному міжнародному спостереженні загальнонаціональних виборів вищих органів державної влади України з одночасним проведенням виборів органів законодавчої і виконавчої влади в кожному суб’єкті федерації».

Крім того, у МЗС Росії напоялгають, що міжнародна група має визнати і поважати право Криму «визначити свою долю відповідно до результатів вільного волевиявлення його населення у ході проведеного 16 березня 2014 референдуму».

«Встановлений на основі сукупності викладених вище цілей і принципів державний лад України , її суверенітет , територіальна цілісність і нейтральний військово-політичний статус гарантуються Росією, Євросоюзом і США із закріпленням резолюцією Ради Безпеки ООН», – йдеться в заяві.

З кінця лютого Росія проводить військову окупацію Криму.

16 березня нелегітимна влада Криму провела «референдум» і заявила, що майже 97 % тих, хто взяв у ньому участь, проголосували за приєднання Криму до Росії.

ЄС і США заявили, що не визнають референдум.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.